Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 w Krakowie na wyciągnięcie ręki

  • Źródło: Gazeta Krakowska
  • Data dodania: 2008-04-11 17:34

Przeskoczyliśmy Warszawę, Poznań, Gdańsk, Wrocław i Chorzów. "Polska - Gazeta Krakowska" dowiedziała się, że delegacja UEFA oceniła Kraków najlepiej ze wszystkich miast przygotowujących się do organizacji Euro 2012. Do rąk Michała Listkiewicza trafił najnowszy raport UEFA, z którego jasno wynika, że mistrzostwa wielkimi krokami zbliżają się pod Wawel.

Na posiedzeniu sejmowej komisji kultury i sportu usłyszeliśmy od prezesa PZPN, że Kraków lideruje - przyznaje poseł PO z Krakowa Ireneusz Raś. Działacze Polskiego Związku Piłki Nożnej nie chcą na razie komentować wysokich not Krakowa. W kuluarowych rozmowach nie ukrywają jednak, że pozycja naszego miasta w walce o organizację Euro 2012 jest bezpieczna. - Jeszcze żadnemu miastu nie udało się w takim tempie poprawić swoich notowań - zdradza Michał Listkiewicz. Delegatom Michela Platiniego, szefa UEFA, od początku przypadł do gustu plan zabezpieczenia medycznego mistrzostw w Krakowie.

Bardzo dobrze ocenili też zarządzanie lotniskiem w Balicach i miejską komunikację. Dowiedzieliśmy się również, że przedstawiciele UEFA byli bardzo zadowoleni ze współpracy z krakowskim biurem ds. Euro 2012. Wskazali je jako wzór do naśladowania Ukrainie - współgospodarzom mistrzostw. - Wykonaliśmy po prostu kawał solidnej roboty - ocenia Barbara Janik, dyrektorka biura ds. Euro 2012. - Nie pozostaje nic innego jak tylko się cieszyć, bo przez chwilę nasz rząd traktował nas po macoszemu - dodaje.

Przypomnijmy, że w lutym 2008 r. kancelaria premiera odwołała zaproszenie prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego na spotkanie w sprawie organizacji Euro 2012. Dla przedstawicieli naszego miasta zabrakło również miejsca w powołanym przez premiera komitecie organizacyjnym. - Potrafimy sobie jednak bardzo dobrze radzić i bez tego - kwituje Barbara Janik.

Kraków jest także coraz bliżej uzyskania pieniędzy z budżetu państwa na konieczną rozbudowę stadionu Wisły Kraków, na którym planowane są mistrzowskie rozgrywki. - Nie mam wątpliwości, że Kraków otrzyma niezbędne fundusze na ten cel, czekamy jedynie na stosowny moment, by ogłosić tę decyzję publicznie - zapowiada poseł Raś. Rząd chce przeznaczyć na stadion pod Wawelem 110 mln zł. Barbara Janik również do tej obietnicy podchodzi z dystansem. - Dostaniemy pieniądze, wtedy wykonamy następny krok i podziękujemy za wsparcie - dorzuca. Kolejny raport UEFA pojawi się w maju.

Krzysztof Sakowski wsp. Bartosz Karcz
-
POLSKA Gazeta Krakowska Na organizację pod Wawelem mistrzostw Europy w 2012 roku najbardziej liczą piłkarscy kibice / Fot. JACEK KOZIOŁ
dn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.