Facebook Google+ Twitter

"Euro 2012 w mundurze" zakończone

W piątek w hali sportowej przy Zespole Szkół Katolickich zakończył się Turniej Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych i Administracji - ''Euro 2012 w mundurze''.

Maskotka turnieju. / Fot. Piotr AndrzejakW hali sportowej gdzie toczył się turniej można było spotkać miłośników halowej piłki nożnej z Sieradza, ale i nie tylko. W turnieju służb mundurowych i administracji udział brało 14 drużyn z całej Polski. Do rozgrywek półfinałowych zakwalifikowały się po dwie drużyny z każdej grupy. Z grupy A weszły: 15 Brygada Wsparcia Dowodzenia z Sieradza i drużyna Państwowej Straży Pożarnej z Sieradza. Z grupy B zakwalifikowały się Poczta Polska z Sieradza i Marynarka Wojenna.

Pierwszy mecz półfinałowy rozegrali - 15 BWD – Poczta Polska. Mecz zakończył się zwycięstwem Poczty - 0:2. W kolejnym meczu Marynarka Wojenna zwyciężyła PSP z Sieradza 2:1. O trzecie miejsce zagrali 15 BWD i PSP. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla BWD. O godzinie 17.30 rozpoczął się mecz finałowy między Marynarką Wojenna a Pocztą Polską. Zwycięzcą turnieju została Drużyna Poczty Polskiej. W finale pokonała swoich rywali 2:1.

Rywalizacja podczas całego turnieju była zacięta, ale utrzymana w duchu fair play. Na żadnym ze spoktań półfinałowych, ani finałowym sędziowie nie wyciągnęli żadnej żółtej, ani czerwonej kartki. Po zakończeniu meczu finałowego przyszedł czas na podsumowanie całego turnieju.

A oto klasyfikacja po wszystkich meczach od ostatniego miejsca:

14 - Starostwo Powiatowe Sieradz

13 - Dowództwo Wojsk Lądowych

12 - Urząd Miasta Sieradza

11 - Państwowa Straż Rybacka

10 - Wojskowa Akademia Techniczna

9 - Państwowa Policja Powiatowa w Sieradzu

8 - 32 Baza Lotnicza Łask

7 - Dowództwo Garnizonu Warszawa

6 - Oddział Ratownictwa Medycznego Sieradz

5 - Zakład Karny Sieradz

4 - Państwowa Straż Pożarna w Sieradzu

3 - 15 Brygada Wsparcia Dowodzenia

2 - Marynarka Wojenna Gdynia

1 - Poczta Polska w Sieradzu

W turnieju prowadzony był również konkurs na króla strzelców i najlepszego bramkarza. Najwięcej bramek strzelił Marcin Kobierski z Poczty Polskiej, a najlepszym bramkarzem zastał chorąży Krzysztof Kaźmierczak z Marynarki Wojennej. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Hubert Gołąbek z Oddziału Ratownictwa Medycznego z Sieradza, zaś najstarszym płk Mirosław Siedlecki z 15 BWD z Sieradza.Od prawej Dowódca 15 BWD płk Mirosław Siedlecki, w środku prezydent miasta Sieradz pan Jacek Walczak i z lewej starosta sieradzki. / Fot. Piotr Andrzejak

Wszystkim zawodnikom i organizatorom podziękowania złożył Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej - gen. Bryg. Marek Witczak, a także główny pomysłodawca imprezy Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak.

Cała impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mediów lokalnych, jak i ogólnopolskich. Organizatorzy zapowiedzieli, że za rok zorganizowany zostanie kolejny Turniej Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych i Administracji.Drużyna Poczty Polskiej, zdobywcy I miejsca. / Fot. Piotr Andrzejak Na koniec organizatorzy poprosili wszystkich do zrobienia sobie wspólnej fotografii. Wspólna fotografia. / Fot. Piotr Andrzejak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

fajnie że coś się dzieje! szkoda że organizatorzy nie powiadomili mediów o takiej imprezie, sam bym z chęcią zajrzał na sale i pokibicował!

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Za relacje. Przynajmniej w coś w tym mieście zaczyna się dziać w dziedzinie sportowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.