Facebook Google+ Twitter

Euro 2012: Warszawa i Chorzów miastami wysokiego ryzyka!

Najnowszy raport UEFA dotyczący przygotowań do Euro 2012 trafił do rąk prezesa PZPN. Najgorzej według piłkarskich władz wypadły Warszawa i Chorzów.

Jak dowiedzieli się reporterzy programu "Teraz My!" najnowszy raport europejskiej federacji piłkarskiej nie wygląda dobrze dla Polski - współorganizatora EURO 2012. Najgorzej przygotowane są według tego dokumentu nadal: Warszawa i Chorzów, miasta, które zostały zakwalifikowane do grupy wysokiego ryzyka. Odrobinę lepiej wygląda już sytuacja Wrocławia, Poznania i Krakowa. Te miasta zostały przesunięte do grupy ryzyka średniego.

Zdaniem prezesa PZPN Michała Listkiewicza to ogromny sukces. Według niego żadnemu z miast dotychczas w tak krótkim czasie nie udało się jeszcze tak znacznie poprawić swoich notowań. UEFA ocenia stan przygotowań miast, które pretendują do organizacji piłkarskich mistrzostw Europy na podstawie postępów w budowie stadionów, źródeł finansowania inwestycji z tym przedsięwzięciem związanych, infrastruktury czy przygotowań zasobów ludzkich.

A do zrobienia według najnowszego raportu jest jeszcze sporo. Do czasu rozpoczęcia Euro Polska wybudować musi ponad 2300 km nowych dróg ekspresowych i autostrad - w tym roku w trakcie wykonywania jest ok. 797 km... Z wszystkich 41 tysięcy miejsc hotelowych jakie są niezbędne do przyjęcia kibiców z terenu naszego kontynentu powstało dotychczas około 5 tysięcy... Nie najlepiej też wygląda sprawa w kwestii najważniejszej, czyli budowy stadionów! W Gdańsku budowa "Baltic Arena" ruszy najwcześniej jesienią - do tego czasu prowadzone będą prace przy porządkowaniu terenu i wyłonieniu wykonawcy obiektu. W Poznaniu i Wrocławiu restrukturyzacja już znajdujących się tam stadionów ma zakończyć się w 2010 r. W planach jest wykonanie między innymi zadaszeń tych aren. To wszystko jednak pod warunkiem, że połowę tej inwestycji sfinansuje rząd. W Warszawie podobnie jak w Gdańsku. Stadionu nie ma, ale są piękne plany. Mówi się o kwocie miliarda złotych, jaki ma zostać pochłonięty przy budowie Stadionu Narodowego. Tymczasem w tegorocznym budżecie państwa na tę inwestycję zapisane jest 60 mln zł, co pozwala na pokrycie kosztów projektu... Wreszcie w Chorzowie, mniejsze lub większe prace trwają od pewnego czasu, jednak ich widoczny efekt nie jest zadowalający. Chorzowski Kocioł Czarownic w dalszym ciągu wygląda jak relikt przeszłości.

Na koniec lotniska, miejsca, od którego swoją przygodę w naszym kraju rozpoczną goście z innych części naszego globu. We Wrocławiu i Gdańsku są piękne plany, ale jak dotąd na dolnym Śląsku nie ma jeszcze nawet pozwoleń na budowę, nad morzem z kolei trwają drobne prace porządkowe terenu! Oba porty lotnicze mają być oddane do użytku w 2011 r. Nietknięte jest także lotnisko w Poznaniu, gdzie lokalne władze remontują najpierw prowadzące do niego drogi. Czy rzeczywiście to tak ogromny sukces jak mówi prezes Listkiewicz?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Na pewno mówimy o budowie lotnisk czy stadionów?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No własnie, już ruszyły plany, dzięki którym powoli niszczą ogródki działkowe :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"We Wrocławiu i Gdańsku są piękne plany, ale jak dotąd nie ma jeszcze nawet pozwoleń na budowę!"
A mnie obiło się o uszy, że Gdańsk ma jednak pozwolenie...?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.