Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 we Wrocławiu. Informator kibica - cz. 1

Do turnieju zostało 11 dni, rozpoczynamy więc cykl materiałów informujących o organizacji turnieju, porad i sugestii potrzebnych kibicom. Znajdziecie tutaj informacje o komunikacji, strefie kibica, komunikacji oraz miejski poradnik.

 / Fot. Fot. Ireneusz MosiczukWrocław jako jedno z czterech polskich miast jest gospodarzem eliminacji do finału turnieju. Tutaj swoje mecze rozgrywać będą reprezentacje Czech, Grecji, Polski i Rosji. Ekipy walczyć będą w grupie A.

Czeski bramkarz Petr Cech uważa grupę za "bardzo wyjątkową", czemu nie ma się co dziwić. Zarówno z Czechami jak i Rosjanami mamy dodatkowy element współzawodnictwa. Bliskie sąsiedztwo i historyczne zawirowania wywierają dodatkową ambicjonalną presję.

Mecze we Wrocławiu odbędą się 8 czerwca o godz. 20.45 (Rosja - Czechy), 12 czerwca o godz. 18 (Czechy - Grecja), 16 czerwca o godz. 20.45 (Polska - Czechy). Na Stadion Miejski niestety wszyscy się nie dostaną. Pozostali kibice będą mogli uczestniczyć w piłkarskim święcie w Strefach Kibica. We Wrocławiu zorganizowane zostaną trzy strefy. Główna i największa - dla 30 tys. osób, otwarta będzie w Rynku, dwie mniejsze przy Hali Stulecia oraz na Pilczycach.

Strefa Kibica w Rynku, otwarta będzie od godz. 15 do 24. Decyzją Prezydenta miasta, z uwagi na jej położenie, korzystać z niej będzie można, w ograniczonym zakresie, przez całą dobę. W dni meczowe, czyli 8, 12 i 16 czerwca, Strefa otwarta będzie od godz. 12.

W czasie otwarcia Strefy organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji np. dzień reggae, hip-hopu czy rocka. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w tym czasie odbywać się będą w mieście Dni Wrocławia.

18 czerwca na Wyspie Słodowej usłyszmy hiszpańskie rytmy w wykonaniu Chambao
19 czerwca zaprezentuje się na wyspie Sinead O'Connor
20 czerwca na Wyspie Słodowej serca podbiją rytmy reggae w wykonaniu Gentlemana i Stephena Marley'a.
22 do 24 czerwca w Agorze organizowany będzie festiwal Art of improvistation
23 czerwca w Parku Staromiejskim zaplanowano Kalejdoskop Kultur
Najważniejsze - będą jednak transmisje meczów Euro 2012.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.