Facebook Google+ Twitter

Euro 2012. Włoska "La Repubblica" zaprasza do Polski

W związku z Euro w Polsce i na Ukrainie, w Wielkiej Brytanii urządzono wielką kampanię przeciwko podróży kibiców na mecze futbolowe, bo mogą wrócić w trumnie. Tymczasem włoski dziennik "La Repubblica" w przyjaznym tonie zaprasza do Polski.

Po angielskiej wrzawie medialnej na temat polskiego rasizmu na stadionach i w ogóle w Polsce, w czym najbardziej wyróżniła się telewizja BBC, amerykańska prasa pisała, że Polska pod tym względem nie jest wyjątkiem na świecie. Wielkonakładowy dziennik "New York Times" napisał o antypolskim filmie BBC, że rasizm jest też na Zachodzie.

BBC w swojej obronie podało: "Nagraliśmy kilka meczów. Wszędzie przemoc i rasizm". BBC i prasa brytyjska urządziły kampanię na rzecz powstrzymania wyjazdu kibiców brytyjskich na Euro do Polski. Ostrzegano przed wyjazdem na Euro 2012: "Możecie z Polski wrócić w trumnie".

Podobna kampania, choć o mniejszej skali, trwa we Włoszech. Dziennikarze próbują przekonać kibiców, aby dobrze przemyśleli decyzję o wyjeździe na mistrzostwa piłkarskie, do Polski. W obalenie szkodliwych mitów o Polsce zaangażował się premier Tusk. Przekonywał, także będąc z wizytą u włoskiego premiera, że nikt, kto przyjedzie do Polski na Euro 2012, nie będzie zagrożony.

"Dobrobyt podąża za golem"

Weekendowy włoski magazyn popularnego dziennika "La Repubblica" zamieścił na kilka dni przed inauguracją Euro 2012 w Warszawie, turystyczny poradnik dla włoskich kibiców, pod tytułem: "Tam, gdzie dobrobyt podąża za golem". Zaprasza nie tylko do Polski, ale również na Ukrainę.

Dziennik "La Repubblica", w szerokim artykule o Polsce zwraca szczególną uwagę na - jak to określa - "ultranowoczesne" stadiony piłkarskie, które przypominają podobne obiekty w Niemczech. Przewodnik prowadzi czytelnika po czterech polskich miastach, w których odbędą się piłkarskie mecze mistrzostw Euro, podkreślając ogromny skok dokonany przez polską gospodarkę.

Autor artykułu obrazuje głównie: Warszawę, Gdańsk, Poznań i Wrocław - miasta piłkarskich spotkań, które określa ośrodkami tętniącymi życiem "najbardziej nowoczesnego, kwitnącego i dynamicznego kraju, nowego Wschodu". W miłym dla nas akcencie, nazywa Polskę "europejską Koreą Południową, której gospodarka pędzi szybciej niż niemiecka lokomotywa". Dodajmy tu, że niemiecki "Der Spiegel" zauważył również o naszej gospodarce: "Cud po sąsiedzku. Polacy są już mistrzami Europy".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.