Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22730 miejsce

Euro 2012. Wrocławski stadion jest coraz wyższy

Dźwigi pracujące przy budowie areny na wrocławskich Pilczycach widać z daleka. Stadion pnie się w górę dzięki ryglom zębatym sprowadzanym z Niemiec.

Wrocławski stadion - stan aktualny / Fot. Arkadiusz FilipowskiPrezydent Dutkiewicz, z okazji symbolicznego zamontowania rygla, otrzymał od kierownika budowy pamiątkową tablicę. / Fot. Arkadiusz FilipowskiRygle zębate to gigantyczne elementy, dzięki którym stadion układa się niczym z domek z klocków. Ich wykorzystanie jest możliwe dzięki nowemu wykonawcy - niemieckiej firmie Max Bogl, która produkuje je w swojej siedzibie w Niemczech. Pierwotnie, umowa podpisana z Mostostalem, nie zakładała budowy areny takim systemem. Dopiero zmiana wykonawcy odpowiedzialnego za stadion, którą Krajowa Izba Odwoławcza uznała za zgodną z prawem, sprawiła, że przyszła wizytówka stolicy Dolnego Śląska budowana jest tym sposobem.

Dziś na placu budowy stadionu w towarzystwie prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i Gerharda Hupfera, członka Zarządu Max Bogla, odbyło się symboliczne zamocowanie jednego z takich elementów. W trakcie spotkania kierownik budowy Jens Stark przeprosił zebranych, ponieważ, jak się wyraził, firma o dwa dni wyprzedziła harmonogram budowy.

W sumie wrocławską arenę zdobi już sześć rygli zębatych. Każdy z nich waży 110 ton i mierzy 36 metrów długości. Rygle zębate przyjeżdżają do Wrocławia koleją z Niemiec. Następnie, pod osłoną nocy, by jak najmniej utrudniać ruch w mieście, transportowane są ciężarówkami na plac budowy.
Rygiel zębaty to 110 ton wagi i długość 36 metrów. / Fot. Arkadiusz FilipowskiPrezydent Wrocławia chętnie odpowiadał na pytania dziennikarzy. Budowa stadionu nie ma opóźnień. / Fot. Arkadiusz FilipowskiTak, zgodnie z planem, ma prezentować się wrocławski stadion w 2012 roku / Fot. http://www.e2012.eu/pl/wizualizacje_stadionu/1037/2/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.