Facebook Google+ Twitter

Euro 2012. Wybory na Ukrainie opóźnią przygotowania

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-09 10:34

Przedterminowe wybory na Ukrainie opóźnią przygotowania do Euro 2012 o 4-5 miesięcy. Rozwiązanie parlamentu sprawiło, że konieczne ustawy nie zostaną przyjęte w odpowiednim czasie. Zmiana władzy oznacza także zmiany w składzie różnych instytucji odpowiedzialnych za przygotowania do mistrzostw Europy w piłce nożnej.

Andrij Kapustin z pozarządowej oragnizacji "Komitet 12", która kontroluje przebieg przygotowań, podkreśla, że dotąd nie przyjęto ustaw związanych z inwestycjami. Bez nich można zapomnieć o zainteresowaniu zagranicznych biznesmenów Ukrainą. - Wszystkie rozmowy na temat inwestycji, które prowadził prezydent we Włoszech i Wielkiej Brytanii, nie mają żadnego związku z rzeczywistością - zaznaczył Kapustin.

Rozmówca Polskiego Radia podkreślił, że już zeszłoroczne wybory parlamentarne opóźniły przygotowania do Euro 2012. - Jeżeli stracimy teraz 4-5 strategicznych miesięcy, to będzie bardzo źle, ale nie oznacza to, że o mistrzostwach na Ukrainie można zapomnieć - dodał Andrij Kapustin.

Prezydent Wiktor Juszczenko rozwiązał Radę Najwyższą, ponieważ ponad miesiąc temu rozpadła się kaolicja rządowa. Przedterminowe wybory mają odbyć się 7 grudnia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.