Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 wynikiem łapówki? Minister sportu zaprzecza

Spyros Marangos, skarbnik cypryjskiej federacji piłkarskiej twierdzi, że ma dowody na to, że organizacja Euro 2012 została przyznana Polsce i Ukrainie w wyniku łapówki. Minister sportu i turystyki Adam Giersz twierdzi, że są to pomówienia i nie wymagają komentarza.

Euro 2012 wynikiem łapówki? Minister Giersz zaprzecza / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Stadion_Wroclaw_-_07-10-2010.jpgSpyros Marangos zaznacza, że ma dowody, które świadczą, że organizacja piłkarskich Mistrzostw Europy została przyznana Polsce i Ukrainie w wyniku łapówki. Twierdzi, że w grę wchodziła kwota 11 ml euro.

- To jakaś bzdura. Akt desperacji i frustracji ze strony tego człowieka. Szczerze mówiąc, nigdy nie słyszałem jego nazwiska - przyznał Michał Listkiewicz, który pełnił rolę prezesa PZPN kiedy przyznawana była organizacja Euro 2012.

Doniesieniom zaprzecza również minister sportu i turystyki Adam Giersz. "To pomówienia, które nie są warte szerszego komentarza" - dodaje.

Jak podaje serwis TVN24.pl o przypuszczeniach Cypryjczyka poinformowała francuska agencja prasowa AFP oraz niemiecka prasa.

Organizacja Euro 2012 została przyznana Polsce i Ukrainie 18 kwietnia 2007 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.