Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 z Niemcami?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-17 07:40

Euro 2012 na pewno zorganizują Polacy i Ukraińcy - uspokajają organizatorzy następnych mistrzostw Starego Kontynentu.

Ukraińskie media od pewnego czasu alarmują, że Ukraina nie zdąży z pracami na Euro 2012, a Polska już szuka nowego partnera. Do UEFA miała nawet wpłynąć nieoficjalna propozycja Polski i Niemiec, które są gotowe wspólnie zorganizować mistrzostwa. Tymczasem przedstawiciele polskiej i ukraińskiej federacji piłkarskiej w rozmowie z "Rzeczpospolitą" zapewniają, że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę.

Prezes PZPN powiedział, że Euro może zorganizować tylko ten kraj, który się o to ubiegał. "Nie może dochodzić do żadnych transferów" - podkreślił Michał Listkiewicz. Jak dodał, Polska musi pomóc Ukrainie w przygotowaniach do imprezy. Zaznaczył, że z budową stadionów nasi sąsiedzi na pewno sobie poradzą. Prezes PZPN zwrócił uwagę, że bez Ukrainy naszego wspólnego Euro 2012 w ogóle by nie było.

Także Iwan Fedorenko z Federacji Futbolu Ukrainy zapewnił, że publikacje na temat rzekomego szukania przez Polskę wyjścia awaryjnego w przypadku niedotrzymania terminów przez Ukrainę są wyssane z palca. "Autorzy tych tekstów muszą być nie tylko wrogami swojego kraju, ale także naszych polskich kolegów" - powiedział "Rzeczpospolitej" Fedorenko. Jego zdaniem Ukraina wciąż ma jeszcze bardzo dużo pracy, ale na pewno zdąży z przygotowaniami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.