Facebook Google+ Twitter

Euro 2012 - zaczyna się od plagiatu?

Na stronie Youtube pojawił się film, zawierający porównanie fragmentu prezentacji Polski i Ukrainy z reklamą iPoda firmy Apple. Oglądając obie reklamówki nie można się oprzeć wrażeniu, że to plagiat. Podobne odczucia mają widać dziennikarze tygodnika "Wprost", który donosi o podejrzeniu plagiatu na swych stronach internetowych.

Fragment reklamy iPoda. / Fot. Źródło: YoutubeFragment prezentacji polsko - ukraińskiej oferty Euro 2012. / Fot. Źródło: YoutubeMateriał na Youtube pojawił się już 22 kwietnia, zbierając jednak niewiele komentarzy. Część osób przyznaje, iż pomysł i motyw kolorowego tła, na którym poruszają się sylwetki (tańczące u Apple) i grające w piłkę (w reklamówce polsko - ukraińskiej prezentacji) jest niemal identyczny. To samo dotyczy muzyki. Wątek przewodni nie pozostawia wątpliwości co do źródeł inspiracji.

Informacja o nadmiernym podobieństwie obu reklamówek dotarła już do centrali Apple w USA, ale - jak dowiedziały się Wiadomości24.pl - jest mało prawdopodobne, by firma komputerowa podjęła w tej sprawie kroki prawne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Ups... właśnie na gazecie przeczytałem, że jednak Apple szykuje kroki prawne... :->

Swoją drogą to porażka na całej linii. W Polsce najlepiej wychodzą nam podróby? "Polska Paris Hilton", "polski Brad Pitt" itp. teledyski, reklamówki, filmy - wszystko jedzie na "zrzynce". Pamiętacie reklamę PO stylizowaną na spot z kampanii amerykańskiej? Albo teledysk Kory nieudolnie podrabiający "Frozen" Madonny? A czy scenariusz "Odwróconych" nie wydaje wam się łudząco podobny do "Infiltracji" Scorsese'a? Uh... co za brak kreatywności!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Emenefix - ale sponsorów strategicznych to chyba UEFA sobie dopiera, a nie my...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli jest to plagiat i nikt nie podejmie kroków prawnych, to dlaczego Red. odrzuca skany pilota telew. ściągniętego z ebay.com spośród dziesiątek podobnych pilotow, bo nadsyłający nie ma zgody faceta z Kanady na wykorzystanie jego pracy? Dulszczyzna? Przesadne przestrzeganie prawa aut.? Prawo dla wielkich inne niż dla maluczkich? Ciągle czekam na pierwszy proces o naruszenie prawa aut.na W24 lub na innym portalu.Czy ktoś będzie się wygłupiał i da pozew przeciwko Polakowi lub portalowi, który zamieścił zdjęcie myszki komputerowej? W imię czego?Prawa? Noto jeśli obecnie omawiany temat dowodzi plagiatu, to co powinniśmy zrobić jako praworządni obywatele? Zgłosić sprawę do naszej Temidy? W ramach walki z nieuczciwością? Co nam by doradził etyk, ksiądz albo p. Karolina? Pewnie nic,a jeśli nic, to znaczy, że prawo auto. NIE OBOWIĄZUJE!
No i jakie kary wchodzą w rachubę, bo Re, W24 straszyłą mnie, że można b. duże pieniądze stracić. Opisywany przypadek potwierdza, że można. Można w znaczeniu totolotka - można wygrać milion zł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż... pójść na ugodę. Zaprosić Apple do grupy sponsorów strategicznych mistrzostw. To byłby ciekawy partner

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmm... datę podaję w tekście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Artykul troche spozniony jak dla mnie, krotko po wygraniu organizacji to ktos zauwazyl i opisal;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie zdziwiłbym się gdyby Apple zapłaciło za ten "plagiat". Przecież to darmowa reklama iPod'a! Na pewno nie będą płakać. Podejrzewam tylko, że Polska i Ukraina na tym jednak nie zarobią ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

no to pięknie się zaczyna, nie ma co...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.