Facebook Google+ Twitter

EURO 2012. Zawieszono symboliczną wiechę nad stadionem w Warszawie

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych na Stadionie Narodowym w Warszawie zawieszono symboliczną wiechę. Oznacza to, że budowa obiektu wkracza w ostatnią fazę. Na uroczystości obecny był premier Donald Tusk wraz z prezydent stolicy Hanną Gronkiewicz-Waltz.

creative commons 3.0 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Stadion_Narodowy_w_WarszawieZawieszanie wiechy to tradycja budowlana w Polsce. Organizuje się ją zwykle na zakończenie ważnego etapu budowy. Wieniec umieszczono na najwyższym elemencie budowli - siedemdziesięciometrowej iglicy, która umieszczona jest 34 metry nad boiskiem. Przywilej zapalenia oświetlenia wiechy przypadł w udziale Hannie Gronkiewicz- Waltz. "Oddajemy jedną z największych konstrukcji w historii Polski. Jest to dobry moment, aby udowodnić wszystkim sceptykom, że niemożliwe rzeczy stają się możliwe, kiedy ludzie mają w sobie energię" - Premiera Polski Donalda Tuska cytuje "Przegląd Sportowy".

Do inauguracji EURO pozostało jeszcze tylko 520 dni. Od dzisiaj budowniczowie będą wypełniać poszycie dachu, co potrwa do 12 kwietnia. Uroczyste otwarcie obiektu zaplanowane jest na początek września tego roku. Na stadionie w Warszawie rozegrany zostanie mecz otwarcia mistrzostw, oraz jeden z ćwierćfinałów i półfinałów. Całkowity koszt budowy obiektu szacowany jest na 1,915 mld złotych. Będzie to największy stadion w Polsce, pomieści 55 tys. ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.