Facebook Google+ Twitter

EURO 2012: Znamy podział na grupy eliminacyjne!

Przed chwilą zakończyło się losowanie grup eliminacyjnych piłkarskich mistrzostw Europy 2012. W 9 grupach, 51 federacji będzie walczyć ze sobą o możliwość udziału w finałach mistrzostw Europy, które odbędą się na boiskach Polski i Ukrainy.

Sala Kongresowa jeszcze nigdy nie gościła tylu sław futbolu co dziś. Do Warszawy nie przyjechali tylko selekcjonerzy Włoch i Francji. Galę poprowadził polski dziennikarz sportowy Piotr Sobczyński i ukraińska dziennikarka Maria Jefrosinina. Krótkim przemówieniem przywitał zebranych gości premier polski Donald Tusk, który wyraził swoje zadowolenie z faktu, że finały mistrzostw Europy odbędą się w naszym kraju i na Ukrainie.

Zanim czterech ambasadorów UEFA rozlosowało zespoły do poszczególnych grup, organizatorzy krótko przypomnieli wszystkim pięćdziesięcioletnią historię finałów mistrzostw Europy, którą przedstawiono przy akompaniamencie muzyki Chopina.

Po występie poznańskiego zespołu Audiofeels, nadszedł najważniejszy moment uroczystości. Ambasadorzy UEFA- Zbigniew Boniek, Andrzej Szarmach, Andrij Szewczenko i Oleh Błochin rozpoczęli przydział do grup, które nadzorował mistrz ceremonii- Gianno Infantino.

Infantino przypomniał zasady losowania, oraz decyzję UEFA, która ustaliła, że z przyczyn politycznych zespoły Rosji, Azerbejdżanu, Gruzji i Armenii nie mogą znaleźć się w jednej grupie. W 6 koszykach zostanie rozlosowanych po 6 zespołów, natomiast w 3 ostatnich będzie ich tylko 5. Do finałów zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy wszystkich grup, oraz najlepsza ekipa spośród drużyn zajmujących 2-gie miejsca. Pozostali wicemistrzowie grup, będą musieli zmierzyć się w barażach i tylko 4 z nich znajdzie się w finałach ME.Stawkę uzupełnią Polska i Ukraina- gospodarze imprezy.

Oto wyniki losowania:
Grupa A:Niemcy, Turcja, Austria, Belgia, Kazachstan,Azerbejdżan
Grupa B:Rosja, Słowacja, Irlandia, Macedonia, Armenia, Andora
Grupa C:Włochy, Serbia, Irlandia Północna, Słowenia, Estonia, Wyspy Owcze
Grupa D:Francja, Rumunia, Bośnia i Hercegowina, Białoruś, Albania, Luksemburg
Grupa E:Holandia, Szwecja, Finlandia, Węgry, Mołdawia, San Marino
Grupa F:Chorwacja, Grecja, Izrael, Łotwa, Gruzja, Malta
Grupa G:Anglia, Szwajcaria, Bułgaria, Walia, Czarnogóra
Grupa H:Portugalia, Dania, Norwegia, Cypr, Islandia
Grupa I:Hiszpania, Czechy, Szkocja, Łotwa, Lichtenstein

Mecze eliminacyjne rozpoczną się we wrześniu bieżącego roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.