Facebook Google+ Twitter

Euro 2016 nie dla TVP? Reprezentację będziemy oglądać w Polsacie

"Rzeczpospolita" poinformowała, że Telewizja Polska nie wykupi praw telewizyjnych do transmisji eliminacji mistrzostw Europy 2016 oraz samego turnieju we Francji. Od jesieni wszystkie mecze Polaków pokazywać ma Polsat.

 / Fot. Tomasz Bidermann/W24Według informacji gazety, na antenie TVP nie obejrzymy także eliminacji mistrzostw świata 2018. Sam turniej rozgrywany w Rosji będzie transmitowany przez publiczną telewizję, gdyż prawa do tej imprezy wykupiła już dawno.

Informacje te potwierdza także portal weszlo.com: "Polsat kupił prawa do transmisji eliminacji i finałów Euro 2016, a także eliminacji mundialu 2018 oraz meczów towarzyskich polskiej reprezentacji od połowy 2014 do połowy 2016 roku. Licencja ma obejmować zarówno kanały ogólnodostępne (w nich będą pokazywane m.in. mecze Polaków), jak i kodowane. Polsat miał zapłacić za nią 35 mln euro".

Dziennikarze Polskiego Radia poprosili o komentarz do sprawy przedstawicieli TVP, którzy utrzymują, że żadne decyzje ze strony UEFA i FIFA nie zapadły. "Proces wyboru przez agenta UEFA stacji telewizyjnej, która otrzyma prawa nie zakończył się jeszcze ostatecznie. Czekamy na wydanie oficjalnego komunikatu w tej sprawie" - można przeczytać we fragmencie listu, przesłanego do Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.