Facebook Google+ Twitter

Euro 2016 odbędzie się we Francji

Dziś w Genewie 16-osobowy Komitet Wykonawczy UEFA ogłosił, że Mistrzostwa Europy w 2016 roku odbędą się we Francji. Odrzucone zostały kandydatury Włoch i Turcji.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Camp_nou_2.jpg&filetimestamp=20060118225004 Po 30 minutowej prezentacji każdego z kandydatów komitet przystąpił do głosowania. Zgodnie ze statutem UEFA nie brali w nim udziału prezydent Michel Platini oraz Senes Erzik z Turcji i Giancarlo Abete z Włoch.

To już trzeci turniej, który będzie zorganizowany nad Sekwaną. Wcześniej ME we Francji odbyły się w 1960 i 1984. Na ceremonii nie zabrakło gwiazd sportu i polityki. Pojawił się prezydent Francji Nicolas Sarkozy i prezydent Turcji Abdullah Gul.

 / Fot. EPA/NIC BOTHMAW kuluarach mówiło się, że za najciekawszą uznawana była kandydatura Turcji. Była to również ryzykowna oferta. Z raportu na temat Włoch wynika, że włoscy organizatorzy przeszacowali wpływy z biletów. UEFA skrytykowała ich ceny uznając je za zbyt wysokie. Francji zarzucano częste strajki. Natomiast Turcję pochwalono za poczucie dumy narodowej, ale obawiano się o system transportu i agresywnych kibiców.

Turniej finałowy ME 2016 odbędzie się po raz pierwszy z udziałem 24 zespołów

Źródło: tvn24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No super. Ale z tymi 24 zespołami to śmiech na sali. 53 federacje a połowa wchodzi. Po co w ogóle robić eliminacje?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.