Facebook Google+ Twitter

Euro 2017 do lat 21. UEFA przyznała organizację imprezy Polsce

26 stycznia UEFA zdecydowała, że to w Polsce rozegrane zostaną mistrzostwa Europy do lat 21. Teraz UEFA musi zdecydować, w których miastach rozegrane zostaną piłkarskie spotkania.

 / Fot. Małgorzata Genca/Archiwum PolskapresseWariant ogólnopolski zakłada, że mecze rozgrywane będą w Lublinie, Gdyni, Bydgoszczy, Warszawie, Kielcach i Tychach.

"UEFA prosiła nas o przygotowanie jeszcze drugiej opcji, w której miasta byłyby oddalone maksymalnie o 250 km" - powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN w rozmowie ze stacją Polsat Sport. W tym wariancie brane są pod uwagę: Warszawa, Łódź, Bełchatów, Kielce, Lublin i Łęczna.

Zobacz także: Zakopane traci Polish Freeskiing Open. Impreza w tym roku odbędzie się w Zakopanem

PZPN optuje za pierwszym wariantem, w którym jedna grupa grałaby w Gdyni i Bydgoszczy, druga w Warszawie i Lublinie, a trzecia w Kielcach i Tychach.

Jak podkreśla Michał Listkiewicz, były prezes PZPN, to, że Polska zorganizuje MME "to efekt EURO 2012, które zostało uznane przez UEFA za jeden z najlepszych turniejów w historii. Dzięki temu wielka piłka coraz częściej będzie gościła w Polsce".źródło: AIP, Foto Olimpik/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.