Facebook Google+ Twitter

Euro 2020: Anglicy marzą o finale na Wembley

Po ogłoszeniu decyzji o sposobie organizacji EURO 2020, nie milkną spekulacje co do możliwych miast - gospodarzy turnieju. Angielski dziennik "The Independent" stwierdza, że istnieje duża szansa rozegrania finału tej imprezy na Wembley.

UEFA poinformowała w czwartkowy wieczór, że na czas EURO 2020 zrywa z tradycyjnym systemem rozgrywania mistrzostw Europy. Angielskie media sugerują, że stworzyła się możliwość rozegrania kolejnego ważnego meczu finałowego na stadionie Wembley w Londynie.

www.independent.co.uk cytuje słowa sekretarza generalnego UEFA Gianniego Infantino: "Turniej EURO 2020 będzie rozgrywany w znaczących miastach całej Europy. Taki sposób rozgrywania turnieju, jest korzystny pod względem finansowym. Koszt organizacji zostanie rozłożony na 10, 12 lub nawet 15 krajów. Gdyby EURO 2020 chciało zorganizować jedno państwo, musiałoby wybudować co najmniej 12 stadionów, całą infrastrukturę drogową oraz lotniska. Ogólnoeuropejskie mistrzostwa będą więc znacznie tańsze". Pojawiły się także wątpliwości, czy UEFA nie zepsuje swoją decyzją unikalnej atmosfery turnieju, organizując mistrzostwa na całym kontynencie. Infantino odpowiada na te zarzuty - "Zamiast imprezy w jednym kraju jak do tej pory, będziemy mieć największą imprezę w historii organizowaną w wielu krajach jednocześnie".

Autor artykułu podkreśla, że oprócz Londynu wszystkie miasta w których znajdują się największe stadiony Starego Kontynentu, wstępnie wyraziły już chęć organizacji meczu finałowego. Szanse Wembley podczas rozpatrywania aplikacji, ma wzmocnić przede wszystkim bardzo dobra organizacja meczów finałowych podczas tegorocznej olimpiady oraz planowany finał Ligi Mistrzów w roku 2013.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.