Facebook Google+ Twitter

EURO 2020: turniej w wielu europejskich miastach.

Komitet Wykonawczy UEFA obradujący w Lozannie w dniu dzisiejszym podjął decyzję,iż piłkarskie Euro w 2020r. odbędzie się w kilku krajach Starego Kontynentu.Oznacza to, że za 8 lat gospodarzami turnieju będą różne większe europejskie miasta.

Gianni Infantino / Fot. Piotr DrabikMichel Platini wspominał o tym pomyśle już podczas Euro 2012, ale wszyscy patrzyli na to bardzo sceptycznie, jednak teraz wszystkie europejskie federacje podeszły do tego bardzo pozytywnie, jedynie poza Turcją, która chciała suwerennie zorganizować turniej w 2020r.
Jeśli chodzi o miasta, które chcą zorganizować mistrzostwa to od marca przyszłego roku mogą składać propozycję, a decyzja gdzie odbędą się mecze zapadnie wiosną 2014r.

Formułę mistrzostw zmieniono z powodu podkreślenia 60. rocznicy turnieju i nadania jej z tego tytułu ogólnoeuropejskiego charakteru, a już najbliższe Euro za cztery lata we Francji zapoczątkuje proces zmian, gdyż w turnieju po raz pierwszy w historii wystąpią 24 zespoły a nie tak jak dotychczas 16.
Jednak jak podkreśla Gianni Infantino - sekretarz generalny UEFA, zmiana charakteru Euro w 2020r. póki co jest jednorazowa i jeśli się nie przyjmie nie będzie miała charakteru cyklicznego.

Czy to oznacza, iż w Polsce za 8 lat znów obejrzymy najlepszych piłkarzy Europy? Jest na to duża szansa dzięki nowemu prezesowi PZPN Zbigniewowi Bońkowi, który ma świetne kontakty z Platinim i jest bardzo pozytywnie postrzegany w całej Europie...choć nie brak też głosów, iż mistrzostwa odbędą się w krajach bardziej znaczących piłkarsko niż Polska jak Hiszpania, Portugalia czy Rosja, jak będzie dowiemy się za nieco ponad rok. Wydawało się, że nie dożyjemy czasów kiedy ponownie zorganizujemy tak duży piłkarski turniej a tu niespodzianka i może za "naszych czasów" znów choć w części to się ziści...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.