Facebook Google+ Twitter

Euro 2020: UEFA ogłosiła listę miast gospodarzy. Finał na Wembley

UEFA ogłosiła dziś w Genewie listę trzynastu miast, które będą gospodarzami meczów mistrzostw Starego Kontynentu w 2020 roku.

 / Fot. PAP/EPA/LAURENT GILLIERONNajważniejsze rozstrzygnięcia piłkarskich mistrzostw Europy zapadną w Londynie. To właśnie na Wembley rozegrane zostaną półfinały i finał tej sportowej imprezy - podaje dziennik.pl.

UEFA wybrała 13 miast - gospodarzy Euro 2020. O tym, że turniej odbędzie się aż w trzynastu krajach, UEFA zadecydowała na początku zeszłego roku. Rozegranie Mistrzostw Europy w kilkunastu krajach to pomysł przewodniczącego UEFA Michela Platiniego. W ten niezwykły sposób chce podkreślić 60. rocznicę pierwszego turnieju.

O status gospodarza rozgrywek ubiegało się 19 miast. UEFA odrzuciła kandydatury Cardiff, Sztokholmu, Skopje, Jerozolimy, Sofii i Mińska. Początkowo o organizację ubiegała się także Polska, jednak Zbigniew Boniek wycofał naszą kandydaturę. Stwierdził, że Polska miałaby niewielkie szanse na przeprowadzenie ponownie najważniejszego piłkarskiego wydarzenia na Starym Kontynencie.

Mecze Euro 2020 odbędą się:

Baku (Azerbejdżan)
Bruksela (Belgia)
Kopenhaga (Dania)
Monachium (Niemcy)
Budapeszt (Węgry)
Rzym (Włochy)
Amsterdam (Holandia)
Dublin (Irlandia)
Bukareszt (Rumunia)
Saint Petersburg (Rosja)
Glasgow (Szkocja)
Bilbao (Hiszpania)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.