Facebook Google+ Twitter

Euro Eco Meeting 2013

Euro jak Europa, Eco jak ekologia, Meeting bo to przede wszystkim rodzinne spotkanie. Trwająca od 5 do 7 lipca impreza, odbyła się w Złotowie już po raz dziewiętnasty i podobnie jak w poprzednich latach przyciągnęła setki mieszkańców.

 / Fot. NN

Ekologicznie


Hasłem przewodnim Euro Eco Meetingu co roku jest ekologia. Organizatorzy starają się tym samym zwrócić uwagę złotowskiej społeczności na potrzebę dbania o środowisko. Czynią to wykorzystując zasadę bawiąc uczyć. Taką formułę nadano festynowi na temat odpadów, podczas którego można było zagrać m.in. w gry planszowe: Segregujesz - zyskujesz, Eko-puzzle czy Eko-memory. Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję popisać się swoją znajomością zasad ochrony środowiska w Makroregionalnym Konkursie Wiedzy Ekologicznej "Czyste Środowisko - czysta woda". Jedną z takich reguł wprowadzili w życie płetwonurkowie, którzy oczyścili dno miejskiego kąpieliska podczas pikniku wodnego. W organizację przedsięwzięcia włączyły się także Nadleśnictwa Złotów i Lipka, przygotowując kampanię edukacyjną pod nazwą „Lasy Państwowe. Zapraszamy”.

Sportowo


W programie Euro Eco Meetingu duża ilość miejsca poświęcona została różnym dyscyplinom sportu. Oprócz tych podstawowych jakimi są piłka nożna i siatkówka, odbyły się także turnieje strzelecki i tenisa ziemnego oraz Wędkarskie Zawody Spławikowe o Puchar Ziemi Złotowskiej. Ciekawym wydarzeniem były wyścigi kajaków i smoczych łodzi. Amatorzy biegania mogli się zmierzyć w Eco Crossie- biegu dookoła Jeziora Zaleskiego na dystansie 4 km. A co niektórzy zwolennicy mniej męczących dyscyplin zdecydowali się na udział w Grand Prix Pomorza w Skata.

Dziecięco - młodzieżowo


Organizatorzy EEM starają się spełnić oczekiwania i zainteresowania mieszkańców w różnym wieku. Dlatego nie zabrakło atrakcji dla złotowskiej młodzieży i dzieci. Młodzi adepci sztuk plastycznych mieli okazję wziąć udział w warsztatach pod nazwą „Półwysep zamkowy w zieleni skąpany”. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Złotowa zorganizowano koncert Filharmonia Maluszka w wykonaniu profesjonalnych muzyków. W niedzielę zaś czekało na dzieci show teatralno-ekologiczne „O kurzyku i piecyku” przygotowane przez Teatr Pozytywka z Krakowa.

Koncertowo


Euro Eco Meeting to także okazja do posłuchania dobrej muzyki czy to w wykonaniu rodzimych muzyków, takich jak No to cyk, Voice of Void czy gwiazd polskiej sceny muzycznej. Dla złotowskiej publiczności zagrał między innymi finalista III edycji Mam Talent zespół Me Myself and I. Zachwycona publika wielokrotnie bisowała nie pozwalając artystom zejść ze sceny. Następnie w klimat reggae wprowadzili złotowian Mixtura, Bethel i Raggafaya. Najważniejszym punktem programu był jednak żywiołowy koncert Ewy Farny. Występ młodej piosenkarki niestety nie wszystkim przypadł do gustu. Szału nie było-oceniła licealistka Ewa. Zachwyt wzbudził natomiast, kończący całą imprezę, efektowny pokaz sztucznych ogni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zapowiada się bardzo ciekawie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.