Facebook Google+ Twitter

"Euro miasta i areny w Polsce" - recenzja przewodnika

Największe europejskie wydarzenie sportowe - Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej - już niedługo. W Polsce fani futbolu od dawna elektryzują się wszelkimi informacjami związanymi z Euro 2012. Wydawnictwo BOSZ wyszło im naprzeciw wydając przewodnik - "Euro miasta i areny w Polsce". Czego można się z niego dowiedzieć?

 / Fot. Bosz"Euro miasta i areny w Polsce" autorstwa Kazimierza Kunickiego, Tomasza Ławeckiego i Liliany Olchowik-Adamowskiej zawiera podstawowe informacje ułatwiające poruszanie się po czterech miastach (Warszawa, Gdańsk, Poznań, Wrocław) - gospodarzach tegorocznych ME 2012 i po Krakowie. Przy każdym z nich dodano mapy z dojazdem do kluczowych miejsc, w tym oczywiście również stadionów. Czytelnik ma okazję dowiedzieć się o interesujących zabytkach, atrakcjach kulturalnych, wartych polecenia restauracjach, pubach, basenach oraz innych miejscach, gdzie można się rozerwać i miło spędzić czas. W informatorze podano także link i adresy hoteli i tańszych hoteli - wedle uznania gościa.

I sprawa najważniejsza - "Euro miasta i areny w Polsce", to wiedza w pigułce o czterech polskich stadionach, które uważane są za jedne z najnowocześniejszych w Europie. W przewodniku można dowiedzieć się, że o wyposażeniu Stadionu Narodowego (m.in. centrum konferencyjne na 1,6 tys. osób, mniejsza sala konferencyjna na 300 osób, fitness club, fun pub, kaplica wielowyznaniowa). Po opisaniu obiektu nie mogło zabraknąć informacji o samej Warszawie i jej historii.

Kolejno czytelnik przenosi się na Stadion PGE Arena w Gdańsku. Obiekt liczy 42 tysiące miejsc jest również wielofunkcyjny: z centrum rozrywkowym, rekreacyjnym oraz salami biznesowo-konferencyjnymi. Nie dziwne, przy słabo grającej Lechii Gdańsk i rzadko zapełnionych w zadowalającym stopniu trybunach, że stadion musi generować dodatkowe zyski... Sam Gdańsk oferuje liczne atrakcje, a określony został jako Światowa Stolica Bursztynu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.