Facebook Google+ Twitter

Euro Region's Cup w Libiążu, Wolbromiu i Myślenicach

Małopolska będzie w dniach 2-6 sierpnia br. gospodarzem spotkań w ramach mistrzostw Europy piłkarzy-amatorów.

Mecz Małopolski z reprezentacją Regionu Południowo-Zachodniej Sofii z Bułgarii w 2005 roku / Fot. Archiwum UM LibiążMałopolski Związek Piłki Nożnej dostąpił zaszczytu organizacji jednego z ośmiu turniejów półfinałowych UEFA Regions' Cup. Decyzją władz wojewódzkiej centrali piłkarskiej, wytypowano trzy miasta: Libiąż, Myślenice i Wolbrom, które znakomicie sprawdziły się już w tej roli przed pięcioma laty i są położone maksymalnie 50 km od stolicy województwa - Krakowa.

Na werdykt wpłynęło olbrzymie zainteresowanie, jakim cieszył się turniej we wspomnianych miastach. Rywalami Małopolski, reprezentującej w mistrzostwach nasz kraj, będą -drużyny z Rosji, Finlandii i Białorusi. Cztery zespoły rozegrają mecze w systemie "każdy z każdym", odbędzie się zatem 6 spotkań, po 2 w każdym z miast. Reprezentacja Małopolski rozegra po jednym spotkaniu w Libiążu, Myślenicach i Wolbromiu.

W siedzibie Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w Krakowie 23 marca zorganizowano spotkanie
z udziałem włodarzy miast gospodarzy, prezesów klubów i zarządców stadionów. Tam przedstawiono wymogi UEFA stawiane przy organizacji tego typu imprez sportowych. Niezbędne będzie m.in. posiadanie szatni z natryskami do 50 metrów kwadratowych, oddzielnych pomieszczeń dla delegata lub obserwatora UEFA, kontroli antydopingowej, lekarza, punktu udzielania pierwszej pomocy medycznej, dwa stanowiska dla komentatorów oraz dziesięć miejsc dla prasy. Ustalono także wspólnie zakres niezbędnych prac modernizacyjnych jakie należy wykonać w okresie pozostałym do rozpoczęcia turnieju.

- To dla nas ogromny zaszczyt móc po raz drugi gościć w Libiążu tak wielką imprezę jak UEFA Region’s Cup. Natychmiast rozpoczniemy też prace z tym celem związane. Sporządzimy kosztorys niezbędny do ubiegania się o środki z urzędu marszałkowskiego, powołamy też zespół organizacyjny i dokonamy korekt w tegorocznym budżecie gminy – komentuje Burmistrz Jacek Latko.

Libiąż był jednym z miast gospodarzy tej imprezy, która odbywała się w dniach 3-9 lipca 2005 roku. Wówczas na stadionie w Libiążu odbyły się dwa mecze. W jednym z nich zmierzyły się Reprezentację Małopolski i Regionu Południowo-Zachodniej Sofii z Bułgarii zakończony wynikiem 0:4. W barwach reprezentującej w tym turnieju Polskę kadrze Małopolski wystąpił wówczas libiążanin Dawid Chylaszek.

Drugim spotkaniem rozegranym w Libiążu był pojedynek pomiędzy reprezentacjami regionów Kahovka – Kzeso z Ukrainy i Dacia z Rumuni.

Małopolska wcześniej dwukrotnie gościła piłkarzy-amatorów z Europy. W 2004 roku, w ramach półfinałowego turnieju eliminacyjnego, mecze rozgrywano w Wolbromiu, Proszowicach i Brzesku. Rok później rozgrywki, oprócz Libiąża i wymienionych wyżej trzech miast, odbyły się też w Zabierzowie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Aha czyli to działa tak, że co roku jakiś (najlepszy?) region reprezentuje dany kraj w tym Regions cup? No to całkiem nieźle pomyślane. Forza Polska!

Swoją drogą Libiąż to, proszę o wybaczenie ale co ja na to poradzę, kojarzy mi się ze Śląskiem. Wiem jak jest ale w głowie mam Libiąż=Śląsk. To trochę jak z Jaworznem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.