Facebook Google+ Twitter

Euro tuż tuż czas goni, "Solidarność" strajkuje, nie składa broni

Nowe prawo emerytalne z pracą do 67 lat nie ma akceptacji związku zawodowego "Solidarność". Dzisiaj, 8 maja, Kancelarię Premiera pikietowali bezrobotni z całej Polski. Natomiast związkowcy z "Solidarności" przygotowują miasteczko namiotowe.

Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem, 8 bm. Spotkanie dotyczyło reformy emerytalnej. W tym czasie przed KPRM odbywał się protest przeciwko rządowemu projektowi podniesienia wieku emerytalnego. / Fot. PAP/Rafał GuzPrzewodniczący związku "Solidarność" Piotr Duda przyjęty został przez premiera Donalda Tuska. Premierowi przekazał projekty związku, które według założeń mają uzdrowić rynek pracy w Polsce. W trakcie spotkania, Piotr Duda zwrócił się z prośbą do premiera, aby prace nad reformą emerytalną przełożyć na wrzesień br.

Premier Donald Tusk nie uwzględnił tej prośby. Tłumaczył, że i tak już poszedł na wiele ustępstw. Wymienił, m.in. emerytury częściowe, które pozwalają opuścić rynek pracy kobietom w wieku 62 lat i mężczyznom w wieku lat 65. Przewodniczący Piotr Duda podkreślił, że premier z troską odniósł się do opracowanych przez "Solidarność" projektów dotyczących zmian w ustawie o Funduszu Ubezpieczeń Społecznych i ustawie o agencjach pracy tymczasowej.

Dziennikarzom powiedział, że premier jest zainteresowany ograniczeniem umów-zleceń i umów o dzieło. I dodał, że te umowy muszą być i będą. Chodzi jednak o to, żeby tam, "gdzie jest praca stała - ich nie nadużywać" – czytamy w portalu http://inwestycje.pl/gospodarka/Zwiazkowcy-z-Solidarnosci-nie-skladaja-broni-w-sprawie-emerytur;165544;0.html.

Rozmawiano także, cały czas w obecności ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza, o projektach dotyczących płacy minimalnej. Jutro, 9 maja, będą one procedowane na forum komisji sejmowej. W założeniach mają podniesienie minimalnego wynagrodzenia do poziomu 50 procent przeciętnego wynagrodzenia. Piotr Duda wstawił się także za żołnierzami kontraktowymi, którzy też "pracują na umowy śmieciowe". Bezrobotni zgromadzeni przed Kancelarią Premiera mówili, że poszukiwanie pracy nawet przez kilka lat, nie daje rezultatu; wciąż pracy nie mogą znaleźć.

Bezrobotni skarżyli się dziennikarzom, że po czterdziestce nikt pracy nie dostaje. Okazuje się, że jest za stary. Ale także młodzi, mimo że mają całkiem niezłe zawody, poszukują pracy bezskutecznie. A gdy nawet są przyjęci, to na okres próbny, a "potem do widzenia" - opowiadali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 09.05.2012 17:46

nowe prawo emer. nie ma akceptacji wszystkich polaków za wyjątkiem paru oszołomów ...brak pracy a tu sie wydłuża wiek ...celem rabunkowej gospodarki....słowem PO stacza sie razem z tuskiem do grobu... niech gowiny rostowskie itd nie myślą ze sprawa bedzie zapomniana do najbliższych wyborów!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Typowo Polskie
  • Typowo Polskie
  • 08.05.2012 22:58

Panie Tusk za niszczenie Polski na pewno pan odpowie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mundekop
  • Mundekop
  • 08.05.2012 22:39

Kto nie lubi rządu i Tuska łapka w górę!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Dodam !
  • Dodam !
  • 08.05.2012 21:58

Pisowska Solidarność już się tak skompromitowała więc niech się kompromituje dalej. Było powiedziane , nie mieszać sportu i polityki . Duda dostał wytyczne od prezesa i niech zadymiają .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.