Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13427 miejsce

Euro w Polsce najwcześniej w 2019 roku?

Zdaniem szwajcarskich ekonomistów Polska będzie przygotowana na przyjęcie euro dopiero w 2019 roku. Chyba, że pójdzie tropem Szwecji, która celowo odwleka w daleką przyszłość przyjęcie wspólnej waluty.

waluta euro / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Euro_coins_and_banknotes.jpgPuls Biznesu podaje, że według ekonomistów ze szwajcarskiego banku UBS, Polska może unikać wchodzenia do strefy euro. Ich zdaniem, kryzys przekonał rządy Polski i Czech do zostania jak najdłużej przy rodzimej walucie

- Kiedyś unijna waluta była tym, do czego kraje Europy Środkowej aspirowały. Strefa euro była postrzegana jako gwarancja stabilności, wzrostu handlu i dawała nadzieję na wyższy wzrost gospodarczy. Dziś opinie o integracji są inne - uważa Andreas Höfer, główny ekonomista UBS dla Pulsu Biznesu - Polscy decydenci w czasie kryzysu dostrzegli, jak zbawienna dla gospodarki w trudnych chwilach może być własna waluta. Osłabienie złotego, które dokonało się na przełomie 2008 i 2009 roku, wsparło eksporterów i najprawdopodobniej uchroniło polską gospodarkę przed recesją - dodaje.

Euro w 2019 roku

Jak podaje Puls Biznesu: "według najnowszych szacunków, rynek zakłada wymianę złotego na euro pod koniec 2018 roku. W praktyce oznacza to datę 1 stycznia 2019 roku, ponieważ wszystkie kraje przyjmowały unijną walutę z początkiem roku."

W najnowszym raporcie ekonomiści UBS sugerują, że Polska może pójść tropem Szwecji - kraju, który teoretycznie powinien jak najszybciej przyjąć euro, ale tego obowiązku nie traktuje zbyt poważnie.

źródło: Puls Biznesu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 10:16

Konstytucja Mieszkańców Planety Ziemia to prawo czyli jedyny solidny fundament, zwany w Biblii KAMIENIEM, KTÓRY ODRZUCILI BUDOWNICZOWIE. Kamień węgielny, na którym można budować społeczeństwo, w którym każda osoba będzie miała zapewnione wszystko co jej do szczęścia będzie potrzebne a życie jej będzie uznane za najcenniejszą wartość a więc i Twoje, cudowna Agniesiu; https://sites.google.com/site/mediasyneloi/.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 10:11

Grzesio proponuje Tobie piękna Agniesiu i każdej osobie, która pragnie żyć w pokoju w Układzie Słonecznym wprowadzenie jednej waluty dla wszystkich mieszkańców planetki Ziemia; srebrnika opisanego w Konstytucji Mieszkańców Planety Ziemia. Szkoda czasu na bawienie się w Euro i Unie Europejską zbudowaną na kiepskim fundamencie: ZJEDNOCZENIA FINANSISTÓW W CELU PODPORZĄDKOWANIA SOBIE POZOSTAŁYCH OSÓB W CZIPOLANDII, o której możesz znaleźć wiadomości na stronach MassMedia Internetowych Królestwo Eloi częściowo ukrytych przez zbrodniarzy, Czipolandia to Cesarstwo E.L.O.I..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.