Facebook Google+ Twitter

Euro w Polsce najwcześniej w 2019 roku?

Zdaniem szwajcarskich ekonomistów Polska będzie przygotowana na przyjęcie euro dopiero w 2019 roku. Chyba, że pójdzie tropem Szwecji, która celowo odwleka w daleką przyszłość przyjęcie wspólnej waluty.

waluta euro / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Euro_coins_and_banknotes.jpgPuls Biznesu podaje, że według ekonomistów ze szwajcarskiego banku UBS, Polska może unikać wchodzenia do strefy euro. Ich zdaniem, kryzys przekonał rządy Polski i Czech do zostania jak najdłużej przy rodzimej walucie

- Kiedyś unijna waluta była tym, do czego kraje Europy Środkowej aspirowały. Strefa euro była postrzegana jako gwarancja stabilności, wzrostu handlu i dawała nadzieję na wyższy wzrost gospodarczy. Dziś opinie o integracji są inne - uważa Andreas Höfer, główny ekonomista UBS dla Pulsu Biznesu - Polscy decydenci w czasie kryzysu dostrzegli, jak zbawienna dla gospodarki w trudnych chwilach może być własna waluta. Osłabienie złotego, które dokonało się na przełomie 2008 i 2009 roku, wsparło eksporterów i najprawdopodobniej uchroniło polską gospodarkę przed recesją - dodaje.

Euro w 2019 roku

Jak podaje Puls Biznesu: "według najnowszych szacunków, rynek zakłada wymianę złotego na euro pod koniec 2018 roku. W praktyce oznacza to datę 1 stycznia 2019 roku, ponieważ wszystkie kraje przyjmowały unijną walutę z początkiem roku."

W najnowszym raporcie ekonomiści UBS sugerują, że Polska może pójść tropem Szwecji - kraju, który teoretycznie powinien jak najszybciej przyjąć euro, ale tego obowiązku nie traktuje zbyt poważnie.

źródło: Puls Biznesu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 10:16

Konstytucja Mieszkańców Planety Ziemia to prawo czyli jedyny solidny fundament, zwany w Biblii KAMIENIEM, KTÓRY ODRZUCILI BUDOWNICZOWIE. Kamień węgielny, na którym można budować społeczeństwo, w którym każda osoba będzie miała zapewnione wszystko co jej do szczęścia będzie potrzebne a życie jej będzie uznane za najcenniejszą wartość a więc i Twoje, cudowna Agniesiu; https://sites.google.com/site/mediasyneloi/.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2010 10:11

Grzesio proponuje Tobie piękna Agniesiu i każdej osobie, która pragnie żyć w pokoju w Układzie Słonecznym wprowadzenie jednej waluty dla wszystkich mieszkańców planetki Ziemia; srebrnika opisanego w Konstytucji Mieszkańców Planety Ziemia. Szkoda czasu na bawienie się w Euro i Unie Europejską zbudowaną na kiepskim fundamencie: ZJEDNOCZENIA FINANSISTÓW W CELU PODPORZĄDKOWANIA SOBIE POZOSTAŁYCH OSÓB W CZIPOLANDII, o której możesz znaleźć wiadomości na stronach MassMedia Internetowych Królestwo Eloi częściowo ukrytych przez zbrodniarzy, Czipolandia to Cesarstwo E.L.O.I..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.