EuroBasket 2009. Polacy przegrali z Serbami

W swoim pierwszym meczu II rundy w EuroBasket 2009, reprezentacja Polski przegrała z reprezentacją Serbii 72:77.

/ Fot. Paweł MajchrzakMecz zaczął się dla Polaków bardzo niedobrze. Serbowie bardzo szybko objęli prowadzenie 7:0, i już od pierwszych minut biało-czerwoni zmuszeni byli gonić wynik. Z czasem coraz lepiej w mecz wszedł Michał Ignerski, i to głównie za jego sprawą podopieczni Muli Katzurina po 10 minutach przegrywali 22:23.

Początek drugiej odsłony ponownie na korzyść Serbów. Na parkiecie szalał Velickovic, z którym polska defensywa wyraźnie sobie nie radziła. Dwoił się i troił Marcin Gortat, jednak na przerwę biało-czerwoni schodzili przegrywając 36:43. Najlepszymi strzelcami w reprezentacji Polski byli: Michał Ignerski (13 punktów) i Marcin Gortat (10 pkt., 6 zbiórek). Wśród gości wyróżniał się Velickovic, który zdobył 10 punktów.

Trzecia odsłona meczu to w dalszym ciągu rozważna gra Serbów. W polskiej ekipie zawodzili jak dotąd wszyscy z wyjątkiem pary Ignerski-Gortat. Polacy grali bardzo słabo, notując wiele strat.
Przy najwyższym prowadzeniu gości, 56:40, reprezentacja polski przebudziła się, głównie za sprawą Łukasz Koszarka. Biało-czerwoni zdobyli 9 punktów z rzędu, Serbowie nie pozwolili jednak na więcej i po 30 minutach Polska przegrywała 53:62

Ostatnia odsłona zaczęła się od 5 punktów reprezentacji Polski, znów wróciliśmy do gry! Polacy usilnie walczyli o wyrównanie, a nieźle prezentowali się zmiennicy - Koszarek, Szewczyk i Roszyk. Słabszy mecz rozgrywał Maciej Lampe, który zdobył zaledwie 2 punkty. Na niespełna 2 minuty przed końcową syreną przegrywaliśmy 64:70, końcówka zapowiadała więc ogromne emocje. Niestety zabrakło czasu i skuteczności, Polacy przegrali sobotnie spotkanie 72:77.

/ Fot. Paweł MajchrzakPorażka z Serbią komplikuje sytuację podopiecznych Muli Katzurina w grupie F. Kolejnymi rywalami Polaków będą Słoweńcy (poniedziałek, 18.15) i Hiszpanie (środa, 18.15).

Polska-Serbia 72:77 (22:23, 14:20, 17:19, 19:15)

Polska: Koszarek 16 (2x3, 4 asysty), Gortat 16 (9 zbiórek), Ignerski 13 (3x3, 5 zbiórek), Logan 10 (1x3, 6 asyst), Szewczyk (1x3, 6 zbiórek), Roszyk 4, Chyliński 2, Szubarga 2, Lampe 2.

Serbia: Nenad Krstic 18, Milos Teodosic 13, Uros Tripkovic 12, Milenko Tepic 11, Novica Velickovic 10, Nemanja Bjelica 5, Kosta Perovic 4, Bojan Popovic, Ivan Paunic 2, Stefan Markovic 2.