EuroBasket 2009. Porażka z Turcją na koniec I fazy grupowej

W ostatnim występie we wrocławskiej Hali Stulecia Polacy podejmują zespół Turcji. Stawką pojedynku jest pierwsze miejsce w grupie D i komplet zwycięstw na początku II rundy turnieju.

/ Fot. Paweł MajchrzakWczorajszy dobry występ Biało-Czerwonych przeciw Litwie udowodnił, że zespół ma charakter i stać go na wiele. Apetyt jednak rośnie w miarę jedzenia i kibice oczekują kolejnych równie dobrych występów zespołu Muli Katzurina. - Mamy do wykonania misję, chcemy zdobyć złoty medal - tak wczoraj cele naszej reprezentacji zdefiniował Marcin Gortat. Czy się uda? Ewentualne zwycięstwo nad Turkami na pewno reprezentację Polski odrobinę przybliży do zwycięstwa.

Spotkanie zaczęło się od minuty ciszy w hołdzie ofiar powodzi w północno-zachodniej Turcji.

150. spotkanie z orłem na piersi rozgrywa dziś kapitan Biało-Czerwonych, Adam Wójcik. Przeciwko Turkom wyszliśmy w składzie: Szubarga, Logan, Ignerski, Lampe, Gortat. Muli Katzurin stawia bowiem na sprawdzone ustawienie.

Pierwsze punkty dla Turcji, Asik otwiera wynik - 0:3. Lampe spod kosza i jest 2:3. Polacy świetnie w obronie, Turcy popełniają błąd 5 sekund. Gortat! 4:5. Niestety, już 4:10, Polacy nie mogą wejść w mecz. Znowu Gortat! 6:10. Aż 8 punktów ma na koncie Asik. Polacy jakby mniej skoncentrowani. Znowu Asik, Gortat nie radzi sobie jak na razie ze środkowym rywali. Koszarek za trzy punkty! 9:14, wciąż przegrywamy. Ignerski celnie za dwa, gramy teraz pewniej, ale na deskach wciąż przewaga gości. 11:21 po "trójce" Tunceri. Polacy bronią teraz na całym boisku. Przynosi to efekt, Turcu łatwo tracą piłkę. W ataku dziś lepszy Gortat od Lampe. Po 10 minutach Turcy prowadzą 24:17