62079 miejsce

Eurobasket 2011. Finał Rosja - Turcja. Relacja live

Eurobasket 2011. Finał Rosja - Turcja. Relacja live specjalnie dla czytelników Wiadomości24 wprost z Hali Atlas Arena.

Zdjęcie z meczu. / Fot. PAP/Grzegorz MichałowskiWłaśnie nastąpiło wysłuchanie hymnów obu drużyn. Czas na pierwszy gwizdek sędziego. Rozpoczęliśmy finał 33. Mistrzostw Europy w koszykówce kobiet.

I kwarta

Początek dla Rosjanek, ale błąd 24 sekund. W kontrze Turczynki zdobywają pierwsze 2 punkty. Punkty z rzutów osobistych Stepanowej z Rosji. Korstin z Rosji i kolejne 2 punkty. 4:2 dla Rosjanek. Szansa na kolejne punkty i za 3 punkty trafia Elena Danilichkina. 7:2. Vardarli zmniejsza straty. Wynik 7:4. Przewinienie Elena Danilichkina. Na linii rzutów osobistych Nevlin, ale wykorzystuje tylko jeden z 2 rzutów. Niepilnowana Tatiana Popowa pudłuje za 3 punkty. Turczynki nie mogą się przebić przez obronę Rosjanek. Kolejne 2 przewinienia Turczynek. Czas na żądanie trenera Turcji Ceyhyna Yildizoglu. Pole do popisu dla chearleaderek Asseco Prokom Gdynia.
Puchary i medale 33. ME w koszykówce kobiet. / Fot. Adam Sęczkowski
Po krótkiej przerwie punkty dla Rosji, a po chwili przewinienie Rosjanek i szansa na punkty dla rywalek. 10:5 dla Rosji. 2 punkty Olgi Arteshiny. Błąd kroków Rosjanek, ale rywalki nie wykorzystują tego. Najwyższa z Rosjanek Maria Stepanowa (203 cm) zdobywa kolejne 2 punkty. Kolejna próba tej zawodniczki, ale tym razem nieudana. Turczynki w ataku i kolejny raz piłka omija kosz Rosji. Czy faworytki tego finału zaczarowały kosz przed rzutami "Cór Bosforu"? Kolejne punkty Rosjanek, a po chwili przewinienie Osipowej. Wynik 16:7. Trzy punkty dokłada Marina Kuzina. To jej pierwsze punkty w tym spotkaniu. Po drugiej stronie boiska fauluje ona Turczynkę. Rzuty osobiste wykonuje Gulsah Akkaya. Tylko jeden celny. Koniec pierwszej kwarty. Wynik 19:8.