EuroBasket 2011. Polska pokonała wicemistrzów świata!

Ogromną sensację sprawiła koszykarska reprezentacja Polski podczas mistrzostw Europy rozgrywanych na Litwie. Polacy po zaciętym meczu pokonali wicemistrzów świata Turcję 84:83.

/ Fot. Paweł Majchrzak/ArchiwumPolacy od początku meczu dotrzymywali tempa rywalom, w składzie których występują koszykarze ograni na parkietach Euroligi oraz NBA. Podopieczni Alesa Pipana przez większość pierwszej połowy minimalnie prowadzili, na przerwę Polacy schodzili prowadząc 39:35.

Trener Polaków po meczu z Turcją: wygraliśmy mądrością

W trzeciej kwarcie spotkanie w dalszym ciągu miało wyrównany przebieg, jednak błędy biało-czerwonych i skuteczna gra rywali zaowocowała 6-punktowym prowadzeniem wicemistrzów świata. W końcówce Savas popełnił niesportowe przewinienie czego efektem były najpierw 3 punkty Roberta Skibniewskiego, a chwilę później trzy rzuty osobiste wykorzystał Szymon Szewczyk. Po 30 minutach Polacy przegrywali zaledwie 61:62.

W czwartej kwarcie wydawało się, że Turcy kontrolują przebieg meczu, w końcówce to jednak nasi koszykarze zachowali zimną krew. Najpierw nieprawdopodobny rzut za trzy oddał Pamuła, a 12 sekund przed końcową syreną Berisha ustanowił wynik meczu.

Polska - Turcja 84:83 (17:14, 22:21, 22:27, 23:21).

Jutro Polacy zmierzą się z Wielką Brytanią. Stawką meczu będzie awans do II fazy grupowej turnieju.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich jak Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!