Eurobasket - dzień trzeci

Mimo świetnej postawy reprezentacja Polski nie potrafiła przeciwstawić się Turcji. Prowadzeni przez Bogdana Tanjevicia koszykarze zdobyli komplet punktów w grupie D. Również z trzema zwycięstwami rywalizację zakończyły ekipy Grecji i Francji.

Grupa A

Macedonia - Chorwacja 71:81 (26:20, 22:14, 13:22, 10:25)
Izrael - Grecja 80:106 (25:31, 17:25, 23:23, 15:27)

Tabela:
1. Grecja 6 268:202
2. Chorwacja 5 235:226
3. Macedonia 4 207:246
4. Izrael 3 238:274

W Poznaniu po 14. minutach meczu Macedonia - Chorwacja zapowiadała się sensacja. Niżej notowani gracze Jovica Arsica prowadzili 39:22. Mimo wszystko 16. drużyna rankingu FIBA wzięła się do roboty i w drugiej połowie dogoniła, a następnie przegoniła swoich rywali. Chorwaci zaprezentowali bardzo dobrą grę w obronie i ich rywale momentami byli bezradni. Najwięcej punktów dla swoich drużyn zdobyli Vrbica Stefanov i Darko Sokolov (Macedonia) i Nikola Vujcic (Chorwacja) - wszyscy po 13.

Grecy mimo nieobecności swojego najlepszego zawodnika - Ioannisa Bourousisa - nie mieli problemów z pokonaniem najsłabszej drużyny w grupie A. Mimo kolejnego dobrego meczu Liora Eliyahu drużyna Izraela była bezradna i straciła ponad 100 punktów. Aż pięciu zawodników reprezentacji "Hellady" przekroczyło granicę dziesięciu punktów.