114697 miejsce

EuroBasket Kobiet 2011. Mecz Polska - Niemcy z wynikiem 75:60

W drugim meczu pierwszej fazy turnieju Polska pokonała reprezentację Niemiec. Po tym zwycięstwie Polki są już w drugiej fazie, a w poniedziałek 20 czerwca br. zmierzą się o drugie miejsce w grupie z reprezentacją Hiszpanii.

Reprezentacja Polski / Fot. Piotr DrabikTo spotkanie dla obu ekip było "meczem o wszystko". By awansować do następnej fazy, obie ekipy musiały wygrać, ale zwycięzca mógł być tylko jeden...

W całym spotkaniu nerwowo było tylko w pierwszej połowie spotkania, a dokładniej w drugiej kwarcie. Po zwycięstwie naszej reprezentacji 23:19 w pierwszej kwarcie mogło się wydawać, że Polki kontrolują spotkanie. Nic bardziej mylnego. Po fantastycznym rzucie niemieckiej zawodniczki z połowy boiska w końcówce pierwszej kwarty nasze zawodniczki nie mogły się pozbierać, czego efektem był remis po drugiej kwarcie 30:30.

W środku z numerem "13" Ewelina Kobryn. / Fot. Piotr DrabikTo był koniec nerwów w tym meczu. W trzeciej i czwartej kwarcie na parkiecie dominowały reprezentantki Polski. Doskonała gra w obronie i lepsza skuteczność w porównaniu z meczem z Czarnogórą zaprocentowały wysokim zwycięstwem 75:60. Po końcowym gwizdku katowicki "Spodek" szalał z radości, tak samo, jak nasze zawodniczki.

Świetny mecz rozgrywały Ewelina Kobryn (16 punktów): - Pokazałyśmy charakter i ten charakter ciężko było wyzwolić od początku. Cieszę się bardzo, że zagrałyśmy twardo i w obronie, i w ataku".

Ten mecz do udanych może zaliczyć także Agnieszka Skobel, która miała cztery przechwyty i 11 punktów. - Staram się wnieść do gry jak najwięcej. Nie wychodzę w pierwszej piątce, jestem zawodnikiem, który wchodzi z ławki. Staram się wypełnić swoje zadania jak najlepiej.

Już w poniedziałek 20 czerwca br. nasza reprezentacja zagra mecz o drugie miejsce w grupie z reprezentacją Hiszpanii, która w drugim meczu naszej grupy uległa rewelacyjnie spisującej się drużynie Czarnogóry.