EuroBasket Kobiet 2011. Polska przegrała z Hiszpanią 63:78

W ostatnim meczu pierwszej fazy turnieju EuroBasket Women 2011, Polska przegrała z Hiszpanią. Reprezentacja Polski ostatecznie uplasowała się na trzecim miejscu.

Polki walczyły do końca, ale to nie wystarczyło na rewelacyjne Hiszpanki. / Fot. Łukasz ZubTen mecz decydował o tym kto zajmie drugie miejsce w grupie, a także o lepszą sytuację podczas drugiej fazy turnieju.

Od początku spotkania było bardzo nerwowo. Najlepiej na parkiecie spisywała się Ewelina Kobryn i to w dużej mierze jej zasługą jest wynik 20:20. Druga kwarta rozpoczęła się źle dla naszego zespołu. Na kilkupunktowe prowadzenie wyszedł zespół trenera Jose Hernandeza (Hiszpania- przyp. red.). Polki z trudem próbowały odrabiać straty. Ostatecznie do przerwy na tablicy widniał wynik 31:37. Do przerwy najwięcej punktów dla naszego zespołu zdobyła Ewelina Kobryn (12 punktów), a dla zespołu Hiszpanii Amaya Valdemoro (14 punktów).

Agnieszka Szott / Fot. Łukasz ZubPolki wróciły na parkiet odmienione, wróciła skuteczność oraz dobra obrona. To starczyło jedynie na odrobienie strat w tej kwarcie wynik 50:50. Kibice zgromadzeni licznie w katowickim spodku, entuzjastycznie dopingowali swoje ulubienice licząc na zwycięstwo. W ostatniej kwarcie szybko na prowadzenie wyszły Hiszpanki, w naszych szeregach znów pojawiła się nie skuteczność, a nasze rywalki potrafiły to wykorzystać. Mecz zakończył się wynikiem 63:78.

Powiedziały po meczu:

Paulina Pawlak: "W pierwszej połowie troche się pogubiłyśmy, w drugiej połowie było zdecydowanie lepiej. Trzecia kwarta była wręcz doskonała w naszym wykonaniu, ale później w obronie siadłyśmy. Teraz musimy wygrać dwa mecze, by myśleć o wyjeżdzie do Łodzi."