44627 miejsce

EuroBasket: Podsumowanie dnia. Mecz Hiszpania-Francja hitem 1/4 finału

Polacy, gospodarze turnieju żegnają się z mistrzostwami. Biało-czerwoni w pojedynku o miejsce w najlepszej ósemce nie sprostali Hiszpanii. Podopieczni Sergio Scariolo spotkają się w 1/4 finału z Francją. Spotkanie zapowiada się ekscytująco!

Litwa - Serbia 79:89 (19:23, 18:18, 24:22, 18:26)
J. Maciulis 20, M. Petravicius 13, D. Lavrinovic 13 - M. Teodosic 20, N. Velickovic 16, N. Krstic 16, U. Tripkovic 14, M. Tepic 13

Spotkanie Litwy i Serbii nie miało większego wpływu na rozstrzygnięcia w grupie F. Litwini chcieli w ostatnim meczu pokazać, że potrafią grać ładnie, a co najważniejsze skutecznie. Serbom zależało na zwycięstwie, które podbudowałoby ich przed meczem ćwierćfinałowym. Pierwsza kwarta to popis Urosa Tripkovicia, który zdobył 11 punktów i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w tej części gry 23:19. W drugich dziesięciu minutach trwała wyrównana walka. Podopieczni Dusana Ivkovicia mimo prowadzenia nie potrafili odskoczyć swoim rywalom. W barwach Litwy dobre spotkanie rozgrywał Linas Kleiza, który do przerwy zdobył 8 "oczek".

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Litwini, którzy szybko odrobili straty i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Ivkovic wtedy zdecydował się na wprowadzenie zawodników z pierwszej piątki. Dobrze zagrał Krstic, który zdobył 8 punktów i to głównie za jego sprawą w samej końcówce trzeciej kwarty Serbowie wyszli na prowadzenie. Ostatnia kwarta to wyśmienita gra Milosa Teodosicia, który w całym meczu zaliczył 20 punktów i 12 asyst. O zwycięstwie Serbów zadecydowała znakomita skuteczność w rzutach z dystansu - 51,8 proc. celnych rzutów. Po cztery takie udane próby mieli Teodosic i Novica Velickovic. Właśnie po ich celnych rzutach Serbia odskoczyła swoim rywalom i nie dała się już dogonić.

Polska - Hiszpania 68:90 (14:23, 10:19, 22:29, 22:19)
D. Logan 20, Ł. Koszarek 17 i 7 asyst, M. Gortat 12 i 12 zbiórek - J. Navarro 23, P. Gasol 20

Pierwsza kwarta to znakomita gra pary Pau Gasol - Juan Carlos Navarro. Obaj w sumie zdobyli 19 punktów (11+8). Polacy nie potrafili ich powstrzymać i sami nie grali zbyt dobrze w ofensywie, dlatego po dziesięciu minutach "biało-czerwoni" przegrywali 14:23.