Facebook Google+ Twitter

Eurocopter. Światowy gigant śmigłowcowy szuka w Polsce partnerów

Paulo Coelho – brazylijski pisarz i poeta mówi, iż nigdy nie wolno rezygnować z poszukiwań... Wszak ten, kto przestaje szukać, przegrywa życie. Światowy wytwórca śmigłowców, kierując się tą zasadą, postanowił poszukać partnerów przemysłowych.

Francusko-niemiecko-hiszpański koncern Eurocopter, największy na świecie wytwórca i dostawca śmigłowców, szuka w Polsce partnerów przemysłowych. Chce koniecznie wygrać przetarg w produkcji jednostek dla polskiej armii. Jest o co się bić – polska armia szuka wykonawców nowoczesnych śmigłowców bojowych. Ogłosiła konkurs na zakup 26 śmigłowców dla naszych sił zbrojnych, wartości ok. 3 mld zł. Oczekuje, że helikoptery wojskowe będą wykonane lub montowane w Polsce.

Do startu w konkursie przetargowym stanęły dwa wielkie rywale Eurocoptera: włosko-brytyjska Agusta Westland i amerykański Sikorsky Aircraft. Oba wielkie koncerny znane są już Polsce. W minionych latach zainwestowały "w przejęcie i rozwój lotniczych zakładów w Świdniku i Mielcu" – podaje serwis ekonomia24.pl.

Tymczasem silny Eurocopter o rocznych przychodach 5,4 mld euro, ma zamiar zneutralizować tę przewagę dwóch znanych konkurentów. Według "Rzeczpospolitej", eksperci Eurocoptera badali już możliwości przyszłej współpracy, kilku polskich zakładów lotniczych. Żadna firma ani strona biznesowa nie chce ujawnić, przynajmniej na razie, biznesowych szczegółów rozmów. Z nieoficjalnych ustaleń Gazety wynika, że polskie firmy są zainteresowane inwestycjami potentata w produkcji helikopterów.

Bartosz Głowacki, ekspert "Skrzydlatej Polski", nie dziwi się chęciom, a nawet entuzjazmowi szefów naszych spółek, które chciałyby współpracować z Eurocopterem. Jego zdaniem to duża szansa dla przyszłości spółek. To również szansa dla Polski. Warto mieć na naszym rynku zarówno największego w świecie gracza w branży śmigłowcowej i przemysłowej, jak też całą trójkę śmigłowcowych globalnych gigantów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.