Eurocup: Turów Zgorzelec w końcu wygrywa

Koszykarze Turowa Zgorzelec odnieśli pierwsze zwycięstwo w pucharze Eurocup. Podopieczni Andreja Urlepa pokonali Panellinios Ateny 81:76.

Bartosz Bochno i Justin Gray - zawodnicy PGE Turowa Zgorzelec po meczu w Hali Orbita / Fot. Bartosz SenderekDopiero czwarty mecz w pucharze Eurocup okazał się zwycięski dla drużyny Turowa. Dla Palleiniosu przegrana we Wrocławiu była pierwszą porażką w fazie grupowej Eurocup.

W pierwszych minutach meczu goście wypracowali przewagę ośmiu punktów, co mogło zwiastować kolejną porażkę ekipy ze Zgorzelca, jednak gracze Turowa szybko odrobili stratę i już w połowie kwarty prowadzili 14:12. Gospodarze przez resztę czasu utrzymywali dwupunktowe prowadzenie, pod koniec nieco „podkręcili” tempo, wynik 26:20 pierwszej odsłony wsadem w ostatniej sekundzie ustalił Krzysztof Roszyk.

Drugi set był kontynuacją popisowej gry Turowa, pod koniec kwarty na tablicy wyników kibice mogli podziwiać 13-punktowe prowadzenie (44:31), w tym momencie o czas poprosił Ilias Zouros i greckiemu zespołowi udało się nieco zmniejszyć przewagę rywala. Kwarta zakończyła się wynikiem 49:39 dla Turowa.

W trzeciej kwarcie podopieczni Anderja Urlepa nieco osłabli. W całej odsłonie zgorzelczanie zdobyli zaledwie 12 punktów, ich rywale zanotowali 17 i w pewnym momencie mieli do ekipy ze Zgorzelca zaledwie 2 punkty straty.

W czwartej kwarcie oba zespoły zdobyły po 20 punktów. Cały mecz zakończył się wygraną PGE Turowa Zgorzelec 79:76.

Najwięcej punktów dla Turowa - 22 zdobył Konrad Wysocki, o jeden punkt mniej zanotował na swoim koncie Amerykanin Michael Wright. W drużynie gości najlepiej spisywał się Kostas Charalampidis, który zdobył dla drużyny z Aten aż 30 punktów.