Facebook Google+ Twitter

Eurodebata "jedynek" w Gdyni odbędzie się po angielsku

Już za kilkanaście godzin odbędzie się debata kandydatów, startujących jako tzw. "jedynki" na swoich listach, z Pomorza. Spotkanie odbywać się będzie w języku angielskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Sonda

Najciekawsza "jedynka" w wyborach na Pomorzu to:

Zaproszenie na debatę przedwyborczą w Gdyni / Fot. www.wsaib.plWyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E.Kwiatkowskiego w Gdyni będzie gospodarzem debaty wyborczej zaproponowanej przez Młodych Demokratów. Dla szkoły to przede wszystkim dzień otwarty - odbędą się tego dnia imprezy o niezbyt politycznym charakterze (program: tutaj). Debata także skierowana jest do młodzieży. Zapowiedziana została jako okazja do podszlifowania zdolności językowych (oczywiście, o ile kandydaci się sprawdzą). Bowiem odbędzie się w języku angielskim!.

W debacie wezmą udział przedstawiciele trzech komitetów wyborczych. W imieniu Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Porozumienie dla Przyszłości "CentroLewica" (PD+SDPL+Zieloni2004) wystąpi Dariusz Szwed, szef Zielonych2004. Krótka charakterystyka: 42 lata, ekonomista, doradca i współpracownik Grupy Zieloni/Wolny Sojusz Europejski w Parlamencie Europejskim.

Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej reprezentować będzie Longin Pastusiak. Prof. Pastusiak habilitację z historii uzyskał, gdy D.Szwed przychodził na świat. Jest świetnym znawcą historii Stanów Zjednoczonych, autorem niezliczonych książek z tej dziedziny. I wreszcie Komitet Wyborczy Platformy Obywatelskiej będzie reprezentowany przez Janusza Lewandowskiego, eurodeputowanego, członka Frakcji Europejskiej Partii Ludowej - Europejscy Demokraci. Były minister prywatyzacji należał do prekursorów liberalnego kursu w polskiej gospodarce. Ma 57 lat. Od lewa do prawa: trzej rywale w debacie / Fot. Piotr Dwojacki
Wszyscy trzej uczestnicy debaty są wysoko notowani w pomorskim, internetowym rankingu popularności.

W debacie prawdopodobnie nie wezmą udziału przedstawiciele pozostałych komitetów wyborczych - Hanna Foltyn-Kubicka z PiS na łamach prasy odmówiła takiego spotkania. A z pozostałymi komitetami na Pomorzu nikt się niestety poważnie nie liczy. Jako zadeklarowany miłośnik Eugeniusza Kwiatkowskiego (w szkole Jego imienia odbędzie się debata) oczekuję odniesienia się kandydatów do spraw ważnych dla Pomorza, Polski nad Bałtykiem oraz pozycji międzynarodowej Polski. Ale to zaproszona młodzież będzie dyktować reguły gry.

Debata "jedynek" - Gdynia, ul. Kielecka 7, poniedziałek 18 maja, godz.11.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ciekawa sprawa: wczoraj ukazałą się relacja z tego wydarzenia - patrz: link
A dziś lepiej widać zapowiedź niż relację :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No Grzegorz ty masz rację. Z tym angielskim to korba totalna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

do czego to doszło że w Polsce do Polaków trzeba mówić po angielsku bo po polsku pewnie wstyd. Ciekawi mnie tylko jedno z tej debaty -czy ci trzej panowie umieją po angielsku? Pewnie nie i debata będzie ustawiona. Będą zadawać pytania które zostały wcześniej ustalone.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukasz, oczywiście do debatowania nikt nikogo nie zmusza, ale nie wierzę, że "dziwnym trafem" prawie żaden z kandydatów PiS-u nie chciał debatować. PO wyciąga rękę, by podnieść poziom debaty publicznej, który ostatnimi czasy - z obu stron - był żenująco niski. PiS tę rękę odtrąca, a za chwilę Kaczyński znów będzie mówił, że "rząd nie jest skłonny do współpracy i dyskusji".

Jeśli chodzi o owego radnego PO z Chorzowa - też żenujące zachowanie. Zresztą w ogóle nie podoba mi się wciąganie tej sprawy do polityki i oskarżanie palcem, kto spowodował, że nie mamy 6 miast. Dla mnie od początku idiotyzmem było robienie złudzeń, że może być 6 miast. W kwietniu 2007 r. było jasno powiedziane - są 4 miasta, a Kraków i Chorzów są "rezerwowymi", na wypadek gdyby któreś z tych czterech nie dało rady. A potem zaczęła się jakaś dziwna propaganda, że "są szanse", żeby było 5 albo nawet 6 miast. To było nic innego, jak jawna walka o odebranie 2 miast Ukrainie. To tak wygląda solidarna współpraca państw-gospodarzy?

A może należało zrobić 6+6 i pójść śladem Korei i Japonii (na MŚ było 10+10 miast), gdzie dziś połowa stadionów stoi bezużytecznie? Bzdura kompletna. Nie wiem w ogóle po co były te nadzieje, że może być 6 miast w Polsce, miały być 4 i są 4. Ładny offtop zrobiłem, ale co tam ;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

A umita tam wszyscy po angielsku, żeby nie było poruty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

PO też ostatnio przesadziło.
Ktoś spytał radnego Chorzowa z PO, czyja to wina, że Chorzów nie ma Euro. Odpowiedział, że to PiS-u wina.

Z resztą odmawianie debaty jest rzeczą normalną, a takie głupie biedolenie, jak tego radnego, jest po prostu debilstwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kandydaci PiS-u dzisiaj przegięli. Był bojkot TVN-u, teraz bojkot PO. Może w ogóle zbojkotować wybory, bo PO wprowadza autorytarne metody, dyktując z góry terminy debat? Wystarczy zresztą poczytać szorstkie tłumaczenia owej kandydatki z Pomorza: http://wyborcza.pl/1,75478,6616270,Gdansk___debata_nie_doszla_do_skutku.html

W Poznaniu Szymański jako jeden z nielicznych się stawił, co trochę ratuje twarz PiS-u w Wlkp po ostatnich wydarzeniach. Tak czy inaczej mam wrażenie, że od 12 października 2007 (dla niezorientowanych - data debaty Kaczyński-Tusk) politycy PiS-u trochę boją się debatować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

E tam nie wiem po co takie udziwnianie, niby można po angielsku ale chyba jednak lepiej w języku ojczystym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe.

Z pozostałymi się nie liczą? Centrolewica także, nie ukrywajmy panie Piotrze, że większch szans na 5 procent nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.