Facebook Google+ Twitter

Eurokokosy polskich posłów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-07 08:35

Polski europoseł, który w Brukseli czy w Strasburgu spędza miesięcznie średnio zaledwie 16 dni, może zaoszczędzić rocznie z diet i ryczałtów za dojazdy co najmniej 100 tysięcy euro - pisze "Rzeczpospolita".

Gazeta podkreśla, że są to pieniądze niewliczane do oficjalnego dochodu, który musi być ujawniony w oświadczeniu majątkowym.

"Rzeczpospolita" pisze, że dzieje się tak dzięki rozporządzeniu ministra finansów z grudnia 2007 roku, które pozwala nie opodatkowywać dochodów z diet i ryczałtów. Zdaniem jednego z europosłów, obecne przepisy dają pole do ogromnych nadużyć. Z 54 europosłów tylko kilku- w rubryce "inne dochody" - wpisało, że dochodem są diety z Parlamentu Europejskiego w wysokości 287 euro.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że żaden z nich nie wyliczył jednak, ile w 2007 roku otrzymał pieniędzy z tego tytułu i ile zostało w jego kieszeni.

Polski europoseł dostaje ponad 9 tysięcy złotych poselskiej diety z Kancelarii Sejmu i to jedyny dochód, który musi wykazać i opodatkować. Poza dietami i ryczałtami za dojazdy, Parlament Europejskie płaci 17 tysięcy euro miesięcznie na pensje pracowników i biura zagraniczne europosłów oraz 4 tysiące euro na utrzymanie biur poselskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.