Euroliga kobiet: Drugie zwycięstwo Wisły Can-Pack Kraków

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach Euroligi kobiet zanotowały koszykarki Wisły Can-Pack Kraków, która pokonała na własnym parkiecie MKB Euroleasing Sopron 78:66.

Do zwycięstwa Wiślaczki doprowadziła świetnie dysponowana dziś Anna DeForge, która zdobył 20 punktów. Początek spotkania należał do gospodyń, które prowadził 9:3. Zdobyta przewaga chwilę później została roztrwoniona i na tablicy widniał wynik 13:13. Przez cały mecz bez minuty przerwy grała Jelena Skerovic, zdobywając 19 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst. Koszykarka w decydujących momentach gry brała ciężar na swoje barki. W drugiej kwarcie przewaga Wisły urosła nawet do 12 „oczek”. Kontuzji stłuczenia kolana doznała Anna Wielebnowska i musiała opuścić parkiet. Drugą kwartę Krakowianki wygrał 21:14.

W trzeciej odsłonie spotkania, gospodynie grały jeszcze bardziej zespołowo, co przełożyło się na wynik. Dobry mecz zanotowała Daliborka Vilipic – 14 punktów, 6 zbiórek. Na plac gry powróciła Wielebnowska, która w przeciągu 36 minut swojej gry zdobył 8 „oczek” oraz zaliczyła 6 zbiorek. W ostatniej odsłonie zespół MKB Euroleasing Sopran zabrał się do odrabiania strat, dzięki czemu widowisko nabrało rumieńców. Euroleasing zaczął bronić na całym parkiecie, a punkty z pod kosza zdobywała Trafimava. Wiślaczki w końcówce grały bardzo spokojnie, lecz nie zdobywały tym samym punktów. Przestój w grze Wisły chciał wykorzystać przyjezdne, które rzuciły 9 punktów z rzędu. Przewaga gospodyń nadal była wyraźna, zapewniając im drugie zwycięstwo w Eurolidze 78:66.

Wisła Can-Pack Kraków - MKB Euroleasing Sopron 78:66
(25:26, 21:14, 17:13, 15:13)

Wisła: De Forge 20, Skerovic 19, Vilipic 14, Canty 10, Wielebnowska 8, Trafimava 7, Krawiec 0, Trześniewska 0, Gburczyk 0; MKB: Matovic 16, Branzova 9, Horvath 9, Balas-Pirene Kar 8, Gorbunova 7, Cserny 6, Honti 6, Nemeth 5, Kocsis 0.