Euroliga kobiet: Finał dla Bibrzyckiej

W finale Euroligi zmierzyły się drużyny Spartaka Moskwa i Casares Walencja. W meczu wystąpiły dwie Polki. Więcej powodów do radości miała Agnieszka Bibrzycka, która wraz z koleżankami ze Spartaka wygrała całe rozgrywki, pokonując w ostatnim meczu Hiszpanki 76:62.

Dla Rosjanek było to drugie w historii zwycięstwo w Eurolidze. O wyniku meczu przesądziła pierwsza połowa, w której koszykarki z Moskwy udowodniły swoją wyższość. Walencja nie miała tego dnia szczęścia do zdobywania punktów, w przeciwieństwie do zawodniczek Spartaka: Diany Taurasi oraz Tiny Thompson. Koszykarki w całym meczu zdobyły odpowiednio 24 i 23 punkty. Po pierwszej połowie było 38:26.

Drużyna Małgorzaty Dydek zerwała się do ataku w trzeciej kwarcie, dochodząc rywalki. Wówczas mecz rozpoczął się praktycznie na nowo. Różnica wynosiła jeden punkt. Drugi bieg włączył zespół z Rosji, który odjechał rywalkom i nie dał się wyprzedzić do końca meczu, wygrywając finał.

Najbardziej wartościową zawodniczką finałowego turnieju wybrano Tinę Thompson ze Spartaka Moskwa. Bibrzycka spędziła na parkiecie 25 minut, w tym czasie udało jej się rzucić sześć punktów. Druga Polka – Małgorzata Dydek w przeciągu 14 minut zdobyła zaledwie 2 „oczka” i miała pięć zbiórek.