Euroliga kobiet. Finał nie dla Wisły

Rewelacja rozgrywek Euroligi kobiet, Wisła Can-Pack Kraków nie miała szans w półfinałowym pojedynku z Ros Cesares Walencja. Hiszpanki okazały się o klasę lepsze gromiąc krakowianki 87:56.

/ Fot. logoKoszykarki Wisły Can-Pack prowadziły tylko przez chwilę, 3:0. Od tego momentu inicjatywę przejęły gospodynie, które szybko uzyskały kilkupunktową przewagę. Polki miały spore problemy w defensywie, przez co Ros Cesares Walencja prowadziła po 10 minutach 31:15.

W II kwarcie meczu krakowianki wciąż grały słabo w obronie, w ataku nie zawiodła Ewelina Kobryn (15 punktów, 4 zbiórki w pierwszej połowie), wspomagana przez Castro Marques i Martę Fernandez. Przewaga gospodyń turnieju Final Four nie ulegała jednak wątpliwości - wiślaczki schodziły na przerwę tracąc aż 22 punkty do rywalek (35:57).

Po przerwie wciąż dominował zespół z Hiszpanii. Choć gospodynie grały mniej skutecznie, Wisła nie potrafiła tego wykorzystać. Polki nie potrafiły znaleźć sposobu na De Souzę, która dominowała pod tablicami. Po trzech kwartach Ros Cesares prowadziło 78:42.

W IV kwarcie Wisła zdołała nieco zmniejszyć straty do rywalek, mecz był już jednak dawno rozstrzygnięty. Tempo spotkania wyraźnie spadło, oba zespoły widać nastawiły się na oszczędzanie sił przed niedzielnymi pojedynkami. Wisła uległa Ros Cesares 56:87 (15:31, 20:26, 7:21, 15:8).

W meczu o trzecie miejsce krakowianki zmierzą się z UMMC Jekaterynburg. Drużyna Agnieszki Bibrzyckiej przegrała ze Spartakiem Region Moskiewski 79:87. Aż 37 i 12 zbiórek dla Spartaka zdobyła Diana Taurasi, Bibrzycka zakończyła mecz z dorobkiem 9 "oczek".

Mecz Wisła Can-Pack - UMMC Jekaterynburg rozegrany zostanie w niedzielę, 11 kwietnia o godzinie 15.30. Na godzinę 18 zaplanowano finał Euroligi pomiędzy Ros Cesares i Spartakiem.