Euroliga kobiet: Jelena Skerovic rozbiła Francuzki

Czwarte zwycięstwo na parkietach Euroligi kobiet odniosły koszykarki Wisły Can-Pack Kraków, które pokonały USO Mondeville Basket 81:70. Najlepsze spotkanie w obecnym sezonie rozegrała Jelena Skerovic.

Zawodniczka Wisła Can-Pack Kraków Jelena Skerovic ataku na kosz USO Mondeville. Fot.Po pierwszych trzech minutach Wisła prowadziła już 10:5, aby w kolejnych akcjach powiększać swoją przewagę. 4 minuty przed końcem pierwszej kwarty przewaga gospodyń wynosiła 19:10. W tej kwarcie dobrze radziły sobie Jelena Skerovic i Dominique Canty.

Kolejne 10 minut gry zakończyło się ośmiopunktowym prowadzeniem wiślaczek 24:16. Kolejna odsłona spotkania rozpoczęła się od pięciu punktów Canty (11), a na kolejne punkty Wisły przyszło czekać aż trzy minuty, kiedy to z linii rzutów wolnych trafiła Daliborka Vilipic i zrobiło się 31:23. Bardzo wysokim procentem skuteczności rzutów „za trzy” popisała się Jelena Skerovic, która po 19 minutach miała już uzbierane 12 punktów. Wisła prowadziła wtedy już 36:28. W następnej akcji Wisły kolejną „trójkę” rzuciła Skerovic i było 39:30. Po dwóch kwartach na prowadzeniu były nadal wiślaczki, które wygrywały 43:34.

Trzecią odsłonę tego spotkania dobrze rozegrały przyjezdne, które po 4 minutach gry, m.in. za sprawą Amelie Pochet, wyszły na prowadzenie 46:47. Przez dłuższą chwilę gospodynie nie mogły wrócić na właściwy „tor”. Walka w ostatnich minutach tej kwarty toczyła się punkt za punkt. Dwoiła się i troiła Skerovic, która na minutę przed końcem miała na swoim koncie 25 punktów. Ostatnie punkty w tej kwarcie zdobyła Dominique Canty (15) i było 59:57.

Czwartą kwartę krakowianki rozpoczęły „z grubej rury”. Po 3 minutach gry prowadziły pewnie 67:59. Na parkiecie widoczne były tylko trzy koszykarki: DeForge, Skerovic i Canty. W dalszej części tej ćwiartki Wisła spokojnie kontrolowała przebieg gry, wygrywając całe spotkanie 81:70. Bohaterką Wisły Can-Pack Kraków była Jelena Skerovic, zdobywczyni 34 punktów (7 x 3), 9 zbiórek, 7 asyst i 4 przechwytów.

Wisła Can-Pack Kraków - USO Mondeville Basket 81:70
(24:16, 19:18, 16:23, 22:13)

Wisła Can-Pack Kraków: Skerovic 34, Canty 16, De Forge 14, Vilipic 12, Wielebnowska 3, Trześniewska 2, Krawiec 0, Suez-Karni 0, Trafimava 0, Gburczyk 0;
USO Mondeville Basket: Kublina 17, Jannault 16, Janostinova 13, Pochet 13, Aubert 11, Tanqueray 0, Maiga 0.