Euroliga kobiet: Mamy polski finał!

W finale tegorocznych rozgrywek Euroligi kobiet zobaczymy dwie Polki. Agnieszka Bibrzycka ze Spartaka Moskwa i Małgorzata Dydek z Casares Walencja spotkają się w niedzielnym meczu o miano najlepszej drużyny w Europie.

Chcieliśmy i doczekaliśmy się. W finale Euroligi kobiet spotkają się zespoły, w których grają Polki. Drużyna Agnieszki Bibrzyckiej – Spartak Moskwa pokonała w pierwszym półfinale ekipę CSKA Samara 90:76. Sparta nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem rywalek. Duży wkład w zwycięstwo koszykarek z Moskwy miała właśnie Bibrzycka, która zdobył w tym meczu aż 23 punkty, tuż za Tiną Thompson, która rzuciła 26 „oczek”. - Bibrzycka, Thompson i Taurasi były tego wieczoru nie do zatrzymania - podsumowała spotkanie zawodniczka Samry - Ilona Korstin.

- Jestem dumna z mojego zespołu. Świetna obrona i zespołowość zadecydowały o zwycięstwie - powiedziała trenerka Spartaka Słowaczka Natalia Hejkova na oficjalnej stronie rozgrywek.

Przewaga Spartaka nabrała rumieńców w drugiej części meczu. W tym czasie dobrze zaczęła grać Bibrzycka, która rzuciła 16 z 23 swoich punktów. Dla zespołu pokonanego najwięcej punktów rzuciła Amaya Valdemoro – 26.

W drugim półfinale podziwialiśmy inną Polską koszykarkę – Małgorzatę Dydek, która z drużyną Casares Walencja zmierzy się w niedzielnym finale ze Spartakiem Moskwa. Zawodniczki z Hiszpanii pokonały CJM Bourges 73:59. Dydek nie zagrał najlepiej, bowiem w ostatnim czasie miała problemy z kręgosłupem i dzisiaj zagrały tylko 10 minut, rzucając zaledwie 2 punkty.

Zwycięska drużyna miała problemy z rywalkami jedynie na początku spotkania, kiedy to przewaga drużyny CJM wzrosła do dziesięciu „oczek”. Znacznie lepiej w wykonaniu Hiszpanek wyglądała druga połowa spotkania. Drużyna Polski wyszła na prowadzenie, które skutecznie udało jej się wybronić do końca meczu.