179551 miejsce

Euroliga kobiet: Wisła Can - Pack Kraków wyeliminowana

Podopieczne trenera Elmedina Omanića, przegrały na własnym parkiecie z ROS Casares Walencja 57:67 i odpadły z rywalizacji o miano najlepszej drużyny w Europie.

Fot. PAP/Jacek BednarczykZ przykrością to piszę, ale dzisiaj straciliśmy ostatnią kobiecą drużynę koszykarek w Eurolidze. Wisła Can – Pack Kraków przegrała w 1/8 finału na własnym parkiecie z ekipą Ros Casares Walencja 57:67. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że krakowianki w poprzednim spotkaniu, zaprezentowały się bardzo dobrze i kibice liczyli na to, że właśnie we własnej hali zawodniczki powalczą o zwycięstwo.

Stało się inaczej. Po kolejnym wyrównanym pojedynku krakowianki, przegrały mecz, głównie przezsłabą grę w trzeciej odsłonie, którą wygrały przyjezdne - 12:22. W pierwszej połowie Wisła radziła sobie całkiem dobrze, w drugiej kwarcie traciła parę punktów do hiszpańskiego zespołu. Za sprawą Anny DeForge, która w przeciągu 40 minut spędzonych na parkiecie uzbierała 18 punktów, 6 zbiórek i 2 asysty, Wisła wyszła na prowadzenie.

Znacznie poniżej oczekiwań zaprezentowała się Jelena Skerovic, która rzuciła jak dla siebie zaledwie 6 „oczek”. Dobrze zagrała Amerykanka, Dominique Canty, zdobywczyni 13 punktów.

Gdyby nie ta druga, gorsza w wykonaniu gospodyń połowa, mogliśmy liczyć na to, iż losy tej konfrontacji i rozstrzygną się podczas trzeciego spotkania w Walencji, bowiem do kolejnej fazy awansuje drużyna, która wygra dwa spotkania.

W zwycięskiej drużynie mogliśmy podziwiać Małgorzatę Dydek. Polka spędziła na parkiecie 27 minut. W tym czasie zdobyła 6 punktów, zebrała 4 piłki, asystowała 3 razy i 2 razy blokowała rywalki.

Wisła Can Pack Kraków - ROS Casares Walencja 57:67
(13:19, 22:12, 12:22, 10:14)

Wisła Can Pack: Anna De Forge 18, Dominique Canty 13, Dorota Gburczyk 6, Jelena Skerovic 6, Daliborka Vilipic 5, Anna Wielebnowska 5, Elżbieta Trześniewska 4.

ROS Casares: Dalisha Milton 17, Allison Feaster 16, Elisa Aguilar 15, Małgorzata Dydek 6, Laia Palau 5, Elena Tornikidou 4, Erika De Souza 2, Marina Ferragut 2.