Euroliga kobiet. Zaskakujące zwycięstwo Wisły Can - Pack

Koszykarki znad Wisły pokonały dziś w Moskwie tamtejszą drużynę Spartaka 78:65. W drużynie z Krakowa na wyróżnienie zasługują: Anna DeForge, Daliborka Vilipic i Jelena Skerovic.

Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawiły koszykarki Wisły Can – Pack Kraków, które pokonały w Moskwie lidera i jednocześnie jednego z faworytów rozgrywek Euroligi kobiet – Spartaka. Mało, kto wierzył, iż to właśnie krakowianki zdołają pokonać mocną drużynę zza wschodniej granicy, która prowadzi samodzielnie w grupie A, mając na swym koncie sześć zwycięstw i jedną porażkę.

Gospodynie okazały się lepsze od Wisły jedynie w trakcie pierwszych pięciu minut, po których to nasze zawodniczki przejęły inicjatywę grając dobrze w obronie. Skuteczną obronę przydzielono Agnieszce Bibrzyckiej, która po paru sezonach spędzonych w Lotosie Gdynia postanowiła przenieść się do Moskwy. Polka w dzisiejszym meczu zdobyła zaledwie sześć punktów.

Po 20 minutach gry Wisła Can – Pack Kraków prowadziła ze Spartakiem wyraźnie 43:36. Dobra i co ważne skuteczna gra Anny DeForge i Jeleny Skerovic zapewniła Wiśle końcowy sukces, odnosząc czwarte zwycięstwo 65:78. Dla koszykarek przyjezdnych najlepiej punktowała DeForge (21), Vilipic (18 ) i Skerovic (14).

Spartak Moskwa – Wisła Can-Pack Kraków 65:78
(17:21, 19:22, 11:15, 18:20)

Spartak : Diana Taurasi 11, Ticha Penicheiro 9, Taj Mc Williams-Franklin 8, Swietłana Abrosimowa 7, Ivanka Matic 7, Marina Karpunina 7, Agnieszka Bibrzycka 6, Irina Osipowa 5, Franscesca Zara 5;

Wisła : Anna De Forge 21 (9 zbiórek), Daliborka Vilipic 18 (11 zb), Jelena Skerovic 14, Dominique Canty 9, Monika Krawiec 7, Anna Wielebnowska 5, Natalia Trafimawa 4, Elżbieta Trześniewska 0.

Siódma porażka Lotosu Gdynia
Drużyna Losotu Gdynia pojechała do jaskini lwa - UMMC Jekaterynburg. W obecnym sezonie gdynianki jeszcze nie wygrały i nic nie zapowiadało, aby mecz z UMMC miał odmienić koszmarną serię. Gospodynie z minuty na minutę powiększały swoją przewagę, która po dwóch kwartach wynosiła 10 punktów.

W szeregach Lotosu dobre spotkanie rozegrała Ewelina Kobry, zdobywczyni 16 punktów i 12 zbiórek. Jednak nie wystarczyło to, aby nawiązać równą walkę z Rosyjskim zespołem, który był w stanie nawet rzucić 10 „oczek” z rzędu, przy zerowym udziale gdynianek. Lotos doszedł rywalki w trzeciej kwarcie 22:21, lecz kolejne akcje pozwoliły gospodyniom na nowo odbudować przewagę, która nie oddały do końca spotkania. Ostatecznie UMMC Jekaterynburg pokonało Lotos Gdynia 79:66.

UMMC Jekaterinburg – Lotos Gdynia 79:66
(20:15, 19:13, 21:24, 19:14)

UMMC : Elena Karpowa 19, Cheryl Ford 15, Adia Barnes 13,Suzy Batkowic 10, Lindsay Whalen 8, Marina Kuzina 7, Valentina Leszniewa 4, Jekaterina Sytniak 3;

Lotos : Ewelina Kobryn 16, Magdalena Leciejewska 12, Tamika Whitmore 10, Paulina Pawlak 10, LaTanya White 6, Merike Anderson 6, Monika Veselovski 3, Irina Riuchina 3, Marta Urbaniak 0.

Źródło: fibaeurope.com