Euroliga: Kolejna porażka Prokomu

Asseco Prokom Sopot przegrał z Regal FC Barcelona 64:76. Na usprawiedliwienie trzeba dodać, że zespół z Katalonii to jeden z lepszych w Europie.

Sonda

Kto awansuje?

Czy faza pucharowa to za wysokie progi dla Prokomu? / Fot. LogoPrzed rozpoczęciem meczu w Sopocie kibicie wierzyli, że zespół ogra bardziej utytułowanego rywala. Wynik pierwszej kwarty dał nadzieję na wygraną Prokomu. Sopocianie wygrali tę część gry 20:12, lecz następne kwarty to już zdecydowana przewaga Barcelony.

Najlepszymi punktującymi w zespole gospodarzy byli: David Logan (19 pkt.), Pat Burke (13 pkt.) oraz Daniel Ewing (11 pkt.). W zespole gości - Ersan Ilyasova, Roger Grimau (obaj po 14 pkt.) oraz David Andersen (12 pkt.). Teraz, aby awansować, Prokom musi w ostatniej kolejce wygrać na wyjeździe z PAO Ateny i czekać na wynik meczu Nancy z Zalgirisem.

Przed sezonem to właśnie Prokom był wskazywany jako ostatni zespół, który zajmie premiowane awansem miejsce. Natomiast Nancy i Zalgiris były skazywane na dwa ostatnie miejsca. Nancy jako debiutant, a Zalgiris jako zespół borykający się z poważnymi problemami finansowymi.

Wynik innego meczu: Efes Pilsen - CSKA Moskwa 55:74