Euroliga: Prokom przegrał z Barceloną 59:77

Miała być niespodzianka, a skończyło się klapą. Prokom Trefl Sopot przegrał na własnym parkiecie z faworyzowaną drużyną Winterthur Barcelona 59:77.

Na szarżującego z piłką Rashida Sultana z Prokomu Trefla Sopot napiera Gianluca Basile z Winterthur FC Barcelona w meczu Euroligi koszykarzy, rozegranym w Gdańsku. Fot. PAP/Stefan Kraszewski Już w pierwszym meczu fazy TOP 16 Euroligi mężczyzn koszykarze Prokomu Trefl Sopot zmierzyli się z Winterthur Barceloną. Tamten mecz zdecydowanie wygrali zawodnicy z Hiszpanii. Prokom dobrze rozpoczął mecz, lecz to gospodarze z minuty na minutę rozkręcali się, aby pokonać przyjezdnych 92:73.

Sopocianie wygrali już jedno spotkanie w tej fazie i ich gra nie wygląda najgorzej. Prokom grał dzisiaj na własnym parkiecie i mógł pokusić się o zwycięstwo. Przed meczem pod znakiem zapytania stał występ Adama Wójcika, a na urazy narzekali Thomas Pacesas, Filip Dylewicz, Christian Dalmau i Huseiyn Besok.

Niestety podopieczni Eugeniusza Kijewskiego nie sprostali i dziś Barcelonie przegrywając w hali Olivia 59:77. Prokom nie popisał się zdobyczą punktową „za dwa” punkty. Sopocianie zakończyli mecz, mając na koncie 41 proc. skuteczność, przy 60 proc. gości. Przyjezdni wysoko wygrali drugą i czwartą kwartę, wygrywając obie łączną różnicą 21 punktów! W ostatniej odsłonie mistrz Polski zdobył zaledwie 7 „oczek”.

W akcji na kosz Donatas Slanina z Prokomu Trefla Sopot w meczu Euroligi koszykarzy z Winterthur FC Barcelona, rozegranym w Gdańsku. Fot. PAP/Stefan KraszewskiNajwięcej punktów dla przegranych rzucił Donatas Slanina – 16. Pięć rzutów „za dwa” nie trafił Rashid Atkins, lecz Amerykanin popisał się czterema trafieniami „za trzy”, co dało mu 12 punktów, plus jeden wolny. Przyzwoicie zaprezentował się również Jasmin Hukić, który uzbierał na swoim koncie 11 „oczek”.

Goście zagrali bardziej zespołowo, potwierdzając swoją wyższość nad zespołem z Sopotu. Barcelona miała aż 20 asyst. Najskuteczniej w przeciągu całego meczu zagrał Michael Kakiouzis, który rzucił 13 punktów.

Była to trzecia porażka Prokomu Trefl Sopot w fazie TOP 16. Sopocianie mają na sowim koncie również jedno zwycięstwo.

Prokom Trefl Sopot - Winterthur FC Barcelona 59:77
(21:24, 11:21, 20:14, 7:18)

Prokom: D.Slanina 16, R.Atkins 13, J.Hukic 11, M.Andersen 6, F.Dylewicz 4, T.Masiulis 4, C.Dalmau 3, H.Besok 2, T.Pacesas 0, A.Wójcik 0.

Barcelona: M.Kakiouzis 13, J.Lakovic 12, J.C.Navarro 10, F.Vazquez 8, J.Trias 8, G.Basile 7, D.Marconato 6, R.Ukic 5, R.De la Fuente 5, R.Grimau 3.