Euroliga: Prokom Trefl Sopot wygrywa!

Mistrz Polski dosyć niespodziewanie łatwo pokonał w meczu grupy A Euroligi mężczyzn Dynamo Moskwa 60:49.

Pierwszą kwartę gospodarze zagrali na remis po 14. Wynik spotkania otworzył Christian Dalmau trafiając zza linii 6,25. Mecz zapowiadał się ciekawie, gdyż obie drużyny punktowały jedna po drugiej. Po dwóch kwartach Prokom prowadził z Dynamem 26:24. Dla Sopocian 8 punktów zdobył Hukic. W pierwszej części meczu gospodarze zanotowali więcej strat niż koszykarze z Moskwy, lecz nadrobili zbiórkami. Trzy punkty w przeciągu 20 minut zdobył najlepszy zawodnik Dynama - Antonis Fotsis.

Już w pierwszych minutach Porkom wysunął się na 12 punktowe prowadzenie. Punktować zaczęli praktycznie wszyscy zawodnicy z Sopotu. Trener gospodarzy Eugeniusz Kijowski przeprowadzał częste zmiany szukając optymalnego ustawiania. Dobrą partię rozegrał Justin Hamilton trafiając z linii rzutów wolnych oraz za trzy. Dwie minuty przed końcem drugiej kwarty przewaga Prokomu nadal wynosiła 12 „oczek”. Owa przewaga cieszyła samych zawodników, ale także kibiców licznie zgromadzonych w hali Olivia. 44:30 po 30 minutach gry. Na początku ostatniej odsłony spotkania Dynamo traciło do rywala 3 punkty. Celnie rzucali Gill i Hansen. Słaba skuteczność rzutów za dwa punkty (31 proc.) Dynama oddalała ich od zwycięstwa w całym spotkaniu. Goście w przeciągu 35 minut trafili zaledwie raz za trzy, Prokom dokonał tego 5 razy. Niski wynik świadczył o dobrej obronie obu stron. Trzy minuty przed końcem przy stanie 49:42 o czas poprosił trener Dynama. Aby myśleć o awansie do TOP 16 koszykarze Prokomu potrzebowali zwycięstwa, lecz chyba nie z takim rywalem.
Lecz stało się! Minutę przed końcem meczu wszyscy wiedzieli, że Dynamo Moskwa nie doścignie gospodarzy i przegra cały mecz.

Prokom Trefl Sopot – Dynamo Moskwa 60:49
(14:14, 12:10, 18:10, 16:15)

Prokom: Huki 11, Besok 10, Dalmau 8, Hamilton 7, Slanina 7, Masiulis 4, Dylewicz 3, Atkins 3, Nordgaard 2; Dynamo: Popovic 14, Gill 9, Hansen 7, Trushkin 6, Domani 6, Vasilyev 2.