180825 miejsce

Euroliga: Prokom Trefl Sopot z tarczą

Jeśli Prokom chce grać w TOP 16, nie mógł sobie pozwolić na porażkę z Climamio Bolonia. Drużyna z Bolonii przed 7. kolejką zajmowała ostatnie miejsce w grupie A. Na pierwszym miejscu z jedną porażka plasuje się Olimpiakos Pireus.

Pierwszą odsłonę tego jakże ważnego spotkania wygrali gospodarze 25:20, którzy rzucali dziś "za dwa" ze skutecznością zaledwie 39 procent. Dla Climamio najwięcej punktów zdobyli Edney Tyus i Thomas. Druga kwarta spotkania przebiegała podobnie, gospodarze zakończyli ją z przewagą jednego „oczka”. Prokom Trefl Sopot wykorzystał to, co ma najlepsze. Dobrze funkcjonowała zbiórka i wpadały bardzo ważne rzuty "za trzy". Po pierwszej połowie meczu było 45:44.

W całym spotkaniu oba zespoły zanotowały taką samą liczbę strat – 13, a pod tablicami panowała podobna sytuacja. Olbrzymim doświadczeniem na europejskich parkietach wykazał się Adam Wójcik, który zdobył 20 punktów. W trzeciej kwarcie losy spotkania nadal wisiały w powietrzu. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na bezpieczną przewagę. Po trzydziestu minutach gry było 66:63 dla Climamio.

Ostatnią ćwiartkę podopieczni Eugeniusza Kijewskiego rozegrali po „profesorsku”. Ostatnie minuty to ciągłe ataki Prokomu, których zawodnicy dobrze wiedzieli, że to spotkanie muszą wygrać. Adama Wójcika dzielnie wspierali Masiulis (12), Dalmau (11) i Atkins (11). Gorzej zagrał Salnina, który do tej pory był pewnym punktem polskiego zespołu. Gospodarze nadal trafiali bardzo słabo, co w efekcie nie pozwoliło im nawiązać w końcówce wyrównanej walki z Prokomem. Po ostanim meczu w Dominet Bank Ekstalidze, w którym sopocianie rozgromili beniaminka z Jarosławia, mistrz Polski nie zwalnia tempa, zapisując na swoim koncie zwycięstwo nad włoską drużyną Climamio Bolonia 77:91. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyli Edney Tyus (19), Thomas (19), Belinelli (13).