Euroliga: Wisła Can-Pack Kraków 74:71 Gospić Croatia Osiguranje

W spotkaniu 14. kolejki grupy C Euroligi Kobiet, Wisła Can-Pack po zaciętym pojedynku, pokonała trzema punktami chorwacki Gospić Croatia Osiguranje.

EUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiKrakowianki prowadziły od samego początku spotkania. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Anke De Mondt w drugiej minucie spotkania. Mimo braku na boisku przechodzące rehabilitacje Erin Phillips i Katarzyny Krężel, koszykarki "białej gwiazdy" po pierwszej kwarcie prowadziły 26:10. W dwóch następnych kwartach goście starali się odrobić straty, ale gospodarze skutecznie bronili wyniku i sytuacja po drugiej i trzeciej kwarcie wyglądała następująco: druga kwarta 39:33, a po trzeciej kwarcie 59:50 dla Wisły. Nikt chyba nie przypuszczał w tedy, że ostatnia kwarta będzie tak dramatyczna. EUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiChorwatki postanowiły postawić wszystko na jedną kartę i osiem minut przed końcem czwartej kwarty, wyrównały wynik na 61:61. Dalej było jeszcze groźniej, gdyż uskrzydlone wypracowanym remisem koszykarki z GOSPIC, zaczęły bardzo szybko wypracowywać przewagę punktową i na trzy minuty i dwadzieścia sekund przed końcem spotkania, prowadziły z Wisłą Can-Pack 71:65. EUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiWiślaczki nie poddały się i niesione dopingiem wiernych kibiców przełamały atak gości i zakończyły spotkanie z wynikiem 74:71, nie dając już ani jednej okazji przyjezdnym do zdobycia punktów. Wygrana w środowym spotkaniu była 10. zwycięstwem Wisły Can-Pack w rozgrywkach grupy C Euroligi kobiet w tym sezonie. Ewelina Kobryn w spotkaniu z Gospić Croatia Osiguranje uzyskała double-double, zdobywając 23 punkty i notując 11 zbiórek. Wisła Can-Pack rozpoczęła pierwszą kwartę w następującym składzie: Anke De Mondt, Milka Bjelica, Paulina Pawlak, Nicole Powell i Ewelina Kobryn.EUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir Ostrowski Pierwsze spotkanie w Play-Off Euroligi o awans do Final-Eight, Wisła Can-Pack stoczy z ZVVZ USK Praga już we wtorek 21 lutego 2012 r. o godz. 18.30.
Biała Gwiazda podejmie ZVVZ na własnym parkiecie.

EUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiWisła Can-Pack Kraków - Gospić Croatia Osiguranje 74:71 (26:10, 13:23, 20:17, 15:21)

Składy:

Wisła Can-Pack:
Ewelina Kobryn 23 (11 zb), Nicole Powell 19, Milka Bjelica 14, Anke DeMondt 12, Ana Dabovic 3, Paulina Pawlak 3, Magdalena Leciejewska 0, Petra Ujhelyi 0, Joanna Czarnecka 0.

Gospić:
Sandra Mandir 16, Marta Vrsaljko 13, Jelena Ivezic 12, Ivana Jurcevic 8, Eva Komplet 8, Julie McBride 7, Iva Badanjak 5, Sena Pavetic 2, Kalisha Keane 0.

EUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir OstrowskiEUROLIGA: Wisła Can-Pack Kraków - GOSPIĆ CROATIA OSIGURANJE 74:71 / Fot. Sławomir Ostrowski