Euroliga: Zespół Marcina Gortata lepszy od Prokomu

Piąta kolejka Euroligi nie przyniosła zwycięstwa mistrzowi Polski – Prokomowi Trefl Sopot. Sopocianie udali się na mecz do Niemiec, gdzie zmierzyli się z RheinEnergie Kolonia.

Po bardzo dobrej pierwszej odsłonie spotkania gości z Polski, kolejne były już mniej optymistyczne. Na uznanie zasługuję pierwsze 13 minut w wykonaniu Michaela Andersena, gdy koszykarz Prokomu zdobył 17 punktów. Słabo zaprezentował się Portorykańczyk Christian Dalmau, który w całym meczu zdobył zaledwie 5 „oczek”. W drużynie RheinEnergie trzeba wyróżnić Polaka - Marcina Gortata. Gortat, który został wybrany rok temu w drafcie do NBA przez Orlando Magic, kontynuuje karierę w Europie. Przeciwko Prokomowi w przeciągu 26 minut zdobył 14 punktów, miał 4 zbiórki, jedną asystę i 2 bloki. Dla drużyny z Kolonii najwięcej punktów zdobył Marcus Faison - 22. Dla Prokomu Trefl najwięcej rzucił wspomniany Andersen - 17 i Donatas Slanina - 13. Ostatecznie Prokom przegrał z RheinEnergie 84:80.
W innych spotkaniach grupy A zwycięstwo zanotowały drużyny grające na własnym parkiecie. Dynamo Moskwa pokonało Francuski Le Mans 74:57. Efes Pilsen dość łatwo uporał się z Olimpiakosem Pireus 95:77. Tau Ceramica Vitoria wygrała z Climamio Bologna 90:80.

RheinEnergie Kolonia - Prokom Trefl Sopot 80:84
(26:18, 17:24, 11:20, 26:22)

RheinEnergie: Marcus Faison 22, Aleksandar Nadjfeji 16, Marcin Gortat 14, Demond Mallet 11, Ronald Burrell 9, Immanuel McElroy 6, Guido Gruenheid 6;
Prokom: Michael Andersen 17, Donatas Slanina 13, Jasmin Hukic 12, Adam Wójcik 9, Huseyin Besok 8, Tomas Masiulis 7, Christian Dalmau 5, Rashid Atkins 3, Jeff Nordgaard 2, Filip Dylewicz 2, Justin Hamilton 2.