Facebook Google+ Twitter

Eurolot przejmie połączenia po OLT Express

Eurolot ma zamiar latać na trasach, na których swoje loty zawiesił OLT Express. - Jesteśmy pewni, że nowe połączenia wystartują już w sierpniu - przekonuje Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolot.

 / Fot. Kraków AirportO kłopotach OLT Express zrobiło się głośno na początku tygodnia. Linia lotnicza do tej pory nie dostarczyła sprawozdania finansowego za poprzedni rok. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej dyrektor zarządzający OLT Jarosław Frankowski powiedział, że sytuacja firmy nie jest łatwa, ale bankructwa nikt nie zamierza ogłaszać. Z tego powodu firma zmuszona była zredukować swoją siatkę połączeń na trasach krajowych.

Kłopoty OLT chce wykorzystać Eurlot. Prezes Mariusz Dąbrowski, zapowiedział, że już w sierpniu samoloty Eurolot mają wystartować na trasach, które zawiesił OLT. - uż analizujemy pod kątem ekonomicznym wszystkie zlikwidowane przez OLT połączenia i te, na których będzie nam się opłacało latać, włączymy do naszej siatki. Jesteśmy pewni, że nowe połączenia wystartują już w sierpniu - tłumaczy prezes Dąbrowski.

- Tak mogę potwierdzić taką informację. Prowadzimy rozmowy z Eurolotem. Sprawa jest jednak na tyle dynamiczna, że nie mogę podać żadnych szczegółów - mówi Urszula Podraza, rzecznik prasowy Kraków Airport. W sumie z Krakowa OLT zlikwidował trzy połączenia: Kraków - Bydgoszcz, Kraków - Poznań i Kraków - Szczecin. Nieoficjalnie mówi się, że na trasie do Poznania samoloty Eurolot mają pojawić się jak najszybciej. Eurolot w przeszłości obsługiwał tą trasę. Musiał jednak zawiesić loty po tym jak na tej samej trasie zaczął latać OLT.

Na razie trudno powiedzieć na ilu trasach zlikwidowanych przez OLT pojawią się samoloty Eurolotu. - To, co jest dla nas najważniejsze, to dobro klientów. Obecnie Polacy zobaczyli, że po kraju można latać, i to za nieduże pieniądze. Zrobimy wszystko, żeby tak zostało - mówi prezes Dąbrowski.

O sytuacji w OLT Express przeczytaj w tekstach Mariusza Michalaka:
Linie OLT Express mogą stracić koncesję
Likwidacja lotów krajowych i droższe bilety w OLT Express


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.