Facebook Google+ Twitter

Euromajdan szturmuje parlament w Kijowie. Posłowie uciekają

Tłum rozwścieczonych zwolenników Dmytro Jarosza obległ budynek parlamentu w Kijowie. Wybito już wiele okien, a tłum taranuje drzwi, aby pomścić śmierć Ołeksandra Muzyczki. Posłowie i rząd ratują się ucieczką.

Sztandar organizacji Prawy Sektor / Fot. brakGłos Rosji podaje o bojowcach szturmujących budynek, uciekających przejściami podziemnymi posłach itd. itp. Natomiast komunikat Prawego Sektora przedstawia sprawy w nieco innym świetle: "Dzisiaj na Placu Niepodległości w Kijowie [...] miała miejsce akcja, w której wzięli udział działacze różnych organizacji społecznych, w tym Majdanu, Automajdanu, Samooborny Majdanu, Prawego Sektora i inni. Celem tej akcji jest lustracja służb ochrony prawa i porządku, odnalezienie i ukaranie winnych wydarzeń na ulicach Gruszeckiego i Instytuckiej, oraz dymisja ministra spraw wewnętrznych A. Awakowa. Wiec ludowy na Majdanie postanowił przejąć inicjatywę, a Prawy Sektor, będąc awangardą rewolucji narodowej poparł wolę ludu. Pikietując budynek parlamentu chcemy udzielić ostrzeżenia." Dalej zaś pada twierdzenie, że PS broni budynku parlamentu przed tymi, którym słuszny gniew dyktuje chęć poddania go okupacji.

http://pravyysektor.info/news/informatsijne-povidomlennya-pravoho-cektora-stosovno-podij-27-03-14/

Jak wynika z najnowszych doniesień parlament jest nadal otoczony. Jutro o ósmej rano ma wznowić obrady pod nadzorem Prawego Sektora, który sprowadził tam kilkuset bojowców z kijami baseballowymi, w maskach, hełmach i kamizelkach kuloodpornych. Gmach opuścili wszyscy posłowie, a także cały personel i pozostało w nim tylko kilku pracowników ochrony, którzy mają polewać napastników wodą z hydrantu, gdyby wtargnęli wgłąb budynku. na to jednak na razie się zanosi. Tłum na zewnątrz i u wejścia uspokoił się i częściowo rozproszył.

http://rus.ruvr.ru/news/2014_03_28/Akcija-protesta-radikalov-Pravogo-sektora-u-zdanija-Radi-zavershena-8765/

Do zamieszek doszło zaraz po tym, gdy Rada Najwyższa uchwaliła w drugim czytaniu plan dostosowawczy MFW, przewidujący dotkliwe cięcia budżetowe, a także czterokrotny wzrost cen gazu ziemnego, co spowoduje inflację i gwałtowny wzrost kosztów utrzymania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Drogi Marku, przyjacielu gatunku ludzkiego... Twój głos z 27 III, 23,45... No więc właśnie dlatego jestem przeciwnikiem wszystkich rewolucji, krwawych wystąpień w imię tzw. Postępu, a także mącenia ludziom w głowach, jakoby istniały ideologiczne lekarstwa na wszelkie bolączki społeczno-polityczne oraz niedomagania gospodarcze, dające się zastosować na całym świecie. Jakieś trzy czwarte wszystkich tych zniszczeń, krwi i łez, jakie miały miejsce na tym marnym świecie przez ubiegłe ćwierć tysiąc lat to wynik -izmów, z których wbrew pozorom nie tylko nazizm i komunizm były totalitaryzmami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, tak, he, he!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Link podany w artykule dotyczący " Głosu Rosji " nie istnieje .
Odnoszę wrażenie ,że niektórym czytelnikom bardzo zależy na niepokojach na Ukrainie .
Prawy Sektor domaga się wyjaśnienia śmierci swojego kolegi .

Komentarz został ukrytyrozwiń

A nie mówiłam?
Najpierw wezmą się za łby miedzy sobą, a prawy sektor zaprowadzi "prawo i sprawiedliwość" pałami.
Czy sami z siebie, czy sterowani przez Moskwę - skutek będzie taki sam. Rosja "uratuje" wschodnią Ukrainę, bo turystyka do stepów akermańskich Krymu ekonomicznie na nogi nie podniesie.

"Dominujące we wschodnich obwodach sektory gospodarki tworzą potężny konglomerat przemysłowy, oparty na przedsiębiorstwach czarnej i kolorowej metalurgii, obejmujących wszystkie stadia procesów technologicznych, od wydobycia i wzbogacania rud do uzyskania gotowej produkcji w postaci żeliwa, metali kolorowych i ich stopów. Złoża rud żelaza, położone w Krzywym Rogu (obwód dniepropietrowski), należą do najbogatszych w świecie (Ukraina zajmuje miejsce czwarte, po Rosji, Brazylii i Australii, pod względem wielkości złóż żelaza i szóste pod względem ich wydobycia). Do tego należy dodać bliskie położenie bogatych złóż węgla jako jednego z głównych źródeł zaopatrzenia w energię, oraz silnie rozwinięty przemysł maszynowy, lotniczy, kosmiczny, zbrojeniowy." http://www.forum-ekonomiczne.pl/article/ukraina-dwa-kolory-ekonomiczne-zroznicowanie-regionow/#

Komentarz został ukrytyrozwiń

A tak poważnie z humorem.... Pani Grażyno! Przecież my ludzie nie zwierzaki! U nas wszystko inaczej...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to kojarzy się brzmieniowo z suicidium...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Errata: W świetle dyskusji n/t opublikowanych informacji winniśmy użyć terminu nie debilitas, a parracidium.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, przecież populacje H.sapiens co jakiś czas przemieniają się w H.debilitas.
Dlaczego?
Wyniki badań etologów wskazują, że nadmierna gęstość zaludnienia ma negatywny wpływ na społeczeństwo i nasila zachowania dewiacyjne oraz zwiększa ogólny poziom stresu w populacji. Na to zjawisko zwróciły uwagę badania etologów np. Johna Christiana (zestawił wyniki obserwacji populacji jelenia wschodniego), Johna Calhouna (obserwował populację szczura wędrownego) i innych.

"Szczury były odizolowane od naturalnych wrogów i miały dostęp do dowolnej ilości pożywienia, jednakże ich liczebność nigdy nie przekroczyła 200 osobników na obszarze 1000 m kw. Już przy populacji 150 sztuk zażarte walki uniemożliwiały macierzyńską opiekę nad młodymi. Stres wywołany przegęszczeniem nasilał furię u zwierząt i wypaczył ich normalne, społeczne zachowania, obejmujące zaburzenia w budowaniu gniazd, w zalotach, zachowaniu seksualnym, reprodukcji i organizacji społecznej, czemu towarzyszyły poważne zmiany fizjologii zwierząt."

Obserwacje ssaków i ptaków pozwalają wyciągnąć wniosek, że także w społecznościach H.sapiens przegęszczenie podnosi poziom stresu i poprzez wyzwalanie agresji prowadzi do większej liczby przestępstw oraz pogarszania stanu zdrowia jednostek.

Czyli: nihil novi sub sole!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że za tym stoi KGB-owiec Putin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się nad tym, kiedy ten gatunek nazywający siebie dumnie "homo sapiens" zacznie funkcjonować jak "sapiens"...

Dotychczas we wszystkich stronach świata najpierw musi być demolka, krew, łzy i dopiero opamiętanie... Nie da się inaczej?

Trzeba chyba będzie zmienić nazwę "sapiens" na "debilitas"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.